Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sprzęgło, docisk, koło dwumasowe, zestaw - jakie/zamienniki itp.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Wiesz co tam jak nie trzeszczy to nic nie daję ale jak mam pod ręką wazelinę taka z apteki to też zapodaje. Ale bywało że ktoś tam narzekał że mu trzeszczy to tak przy okazji innej roboty mu tam też zapodalem troszkę oleju. Guma od tego wcale nie pęka czy coś.
Skrzynia zdjęta. Zestaw wygląda jak prawie nowy, luz na dwumasie niecałe 1.5 zęba. rowki na tarczy ponad 5 dych. A stało się to samo co 6 lat temu, simering skrzyni puścił olej. Dolna połowa kołnierza skrzyni w czarnym zaolejonym syfie. Dziwne jest to że tłuste są tylko okładziny oraz przylgnie docisku i dwumasy, reszta docisku i dwumasy są suche.Olej paruje pod wpływem temperatury....,dlaczego osadza się tylko tam...
Następny simering wkleić na jakiś klej ?
Luzu na wałku w skrzyni nie ma? Możesz wkleić simmering na klej do gwintów czemu nie. Luzem po łuku nie sprawdza się dwumasy. Inaczej to by nowy dwumas nie miał luzu wcale a już wypracowany by miał luz na 8 zębów wieńca.
A jednak! Wprawne oko mechanika zauważyło że tarcza nie jest równo wytarta. Na dwóch przeciwleglych kierunkach , na górnym obwodzie te 5 dych rowków prawie zniknęło
Masz na myśli pół milimetra rozumiem. A jak jest tarcza sprzęgłowa zbudowana? Co jest pomiędzy okładzinami? Ślizgało ci się sprzęgło? Ciężko się bieg 1 lub wsteczny wbijało?
Tak, pół mm.
Nie wiem czy dać tarczę do obicia za 150 zł, czy brać zestaw po regeneracji 1000 zł + wymiana
Biegi wchodziły dobrze, do demontażu poślizgnęło się może 10 razy.
Ale kiedyś szarpało przy ruszaniu ,ze 2 lata.
Takie wytarcie tarczy
Odpowiedz sobie sam. W czym to może przeszkadzać? Pokazać ci gdzieś tarcze co mam w piwnicy bo cos tam powinienem mieć.
Zdecydowałem samą tarczę obic.
Luz wzdlużny na wałku jakieś 3-4 dychy ,poprzeczny....jakiś mininalny jest.
Simmeringa jeszcze nie wyjąłem, najpierw mycie. Czy jest tam może miejsce na dwa simmeringi,lub możliwość wcisnięcia głębiej niż na zero ?
Na dwa to raczej nie. Ale wkleić na klej do gwintów możesz.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Przekierowanie