Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sprzęgło, docisk, koło dwumasowe, zestaw - jakie/zamienniki itp.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Tylko teraz jest pytanie, czy jest odkręcony (bo był nieprzykręcony po naprawie), czy urwany (uszkodzony).
Jak by nie było, spróbuj zrobić zdjęcie i wrzuć na forum, będzie dla potomności.
To już robota dla mechanika. Nie sądzę by popełnił tu jakiś błąd.
Witam.Moim zdaniem urwana śruba fi6w wybieraku,reszta opadła i trafiła pod mechanizm różnicowy,tam jest ciasno,rozerwało obudowę.Miałem taki przypadek.Mechanik nic nie zawinił.
Witajcie. Mój Galaxy stoi u mechanika właśnie na wymianie sprzęgła i dwumasy na koło jednomasowe i podobno jest problem z tym że jednomas z Sharana nie pasuje do mojej skrzyni. Chodzi o różne wymiary zewnętrzne. Czy to jest możliwe? Silnik oczywiście AFN.
Masz kupić używane koło zamachowe od 90 konnego silnika 1Z oraz do tego tarcze i docisk od silnika 1Z ale koniecznie od Sharana Ali lub galaxa. Nie może być od 1Z ale np z golfa Leona Ibizy itp. sga ma skrzynie od forda nie od vaga. Koło zamachowe są te same w 1Z w każdej budzie.
Tak mu też mówiłem i on twierdzi że ma zestaw od Sharana i nie pasuje, dlatego myślę że pan mechanik coś ściemnia Smile
Dzięki za odpowiedź
Musi pasować
Witam.

Tak, na ścisłe, to mechanik ma rację, mierząc 1:1, bo do 1Z średnica jest 228mm, a do AFN 220mm Wink.

Pozdrawiam
Też nie tak do końca. Mechanik z afn ma tylko wziąć silnik i nic poza tym. Ma tu być założony zestaw cały od 1Z. Koło zamachowe jednomasowe takie nawet było w 1.6 TDI CR. A średnica 220 czy 228 mm to średnica samej tarczy która też bywała w dwumasy i taka i taka jeśli patrzymy także na silniki alh ahf czy asv jako bliźniaczo podobne z koncernu vag. Tu co by nie było to kolega nawet może wyciągnąć z rozbitka z sga z silnikiem 1Z i poprostu założyć do swojego AFN i po sprawie. Albo kupione niewłaściwe koło albo docisk z tarczą.
Powtarzam. Ma być cały zestaw od silnika 1Z koniecznie z sga.
Jestem już po wymianie sprzęgła i dwumasy. Wszystko dziala, sprężyny hałasują tylko teraz jest bardzo miękki pedał sprzęgła. W ogóle nie czuć oporu ale wysprzęgla normalnie
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Przekierowanie