Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sprzęgło, docisk, koło dwumasowe, zestaw - jakie/zamienniki itp.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Ok, rozumiem. Teraz wlozyles jednomase Valeo i wszystko smiga jak powinno? Bez zadnych niepokojacych szarpniec/stukow?
Dalej mysle o tym dwumasie z passata. Kolega mowi, ze od Brt jest z koncoeka 05, a ten ktory mi polecil to ma koncowke 09 i podobno jest mocniekszy niz od asz. Slyszales cos moze o tym?
W trzech tdi mam valeo od kilku lat. Zero minusow. Same plusy.
W 6 biegowych tez masz?
Jeszcze pytanko dodalem pod poprzednim postem.
Trzy 6 biegowe aczkolwiek touran ma skrzynie 6 biegowa ale na bazie 5 biegowej.
Odnosnie najmocniejszej dwumasy to bylobwiele razy pisane. Jesli ktos nie rozumie roznic to po co go sluchac. Nie wiem tez co to jest to 05 i 09. Najmosniejszy jest zestaw asz/btb z sharana itp. Z golfa ibizy passata nie bedzie mocniejszy. Zreszta mowilem ze zaorac mozna kazdy dwumas nawet calkiem szybko.
Rozumiem, dzieki za pomoc. Jednak na jakiej podstawie twierdzisz, ze od ASZ musi byc najmocniejszy, skoro ten ktory wstawilem wyzej pasuje do samochodow 2.0 TDI o mocy 170km. Na logike musi przenosic wieksze obciazenia.
Pytalem kolegi, ktory ma wypozyczalnie samochodow, posiada kilkadziesiat sahranow, u mowi ze najlepszy ten ktory wstawilem wyzej z koncowka 09, badz Valeo jednomas.
Ja ci mowie ze najmocniejszy jest od sharana asz btb. Sharan auy ma taki dwumas co asz arl golf itp. Nie zrobiono nic mocniejszego jak to do sharana bo nie tylko moc sie liczy ale tez i buda waga. Dlatego tez polo ibiza asz ma tez inne skrzynie.

Czyli jest asz i asz. Ci innego asz w golfie czy jego odpowiednik w passacie a co innego asz w sharanie. Poza tym wszystkim kazdy dwumas wyrabia sie tak samo na polaczeniu obu mas wiec tak naprawde to niewielka roznica jest miedzy nimi bo tylko maja mocniejsze sprezyny.
Zreszta w dzisiejszych czasach produkcja DM to loteria normalnie.
Witam.
Jestem nowym użytkownikiem i proszę o pomoc. W ostatnich dniach zakupiłem dwumas do mojego auta, seat alhambra 1.9 TDI 110 koni, kod silnika AVG rok 2000. Wracając do sedna sprawy, stary dwumas został wymontowany i okazało się, że się różni się od zakupionego. Proszę o informację czy ten zakupiony - oznaczony na zdjęciu żółtą farbą będzie pasować i dlaczego inaczej wygląda od tego starego.
Pozdrawiam
Witam.

Pytasz o koło dwumasowe, a wstawiasz zdjęcie dwumasu złożonego ze sprzęgłem i jeszcze od strony sprzęgła, na każdym z tych elementów masz wybite numery i to one służą do oceny zamienności, jak podasz numery to wtedy uzyskasz 100% prawidłową odpowiedź.

Pozdrawiam
Jesli mnie pamiec nie myli to po lewej to luka a po prawej sachsa.
witam dwumasa od Sachsa nie będzie pasować do sprzęgła Luka ,musi być Sachs z Sachsem.Wiem bo musiałem wymieniać.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Przekierowanie