Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sprzęgło, docisk, koło dwumasowe, zestaw - jakie/zamienniki itp.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
klapa gaszaca jak sama nazwa mowi sluzy do gaszenia auta ale tak by wl korbowy zatrzymac w miare szybko a nie ze spada z obrotów i nieporzebnie jeszcze meczyc dwumas. Nie jest to jakis mega potrzebny element ale fajniej auto gasnie- z wieksza kulturą.
Co do dwumasu to niestety ale ostatnimi czasu odnotowuje sie ze nowe zestawy prosto ze skelpu kwalifikuja sie juz do reklamacji z tym ze nie uwzgledniaja reklamacji. Trafic mozna różnie.
Mam 1.9TDI 115km AUY
Faktycznie podciśnienie było odłączone od zaworu EGR, po co się odłącza i czy lepiej zostawić odłączone czy podłączyć?
Sprawdzałem dzisiaj i przy gaszeniu siłownik gdzieś na 2-3 sekundy ciągnie tą wajchę od klapki wiec wygląda ze wszystko jest sprawne, no chyba że w środku coś poszło.
najlepiej odlaczyc i sprawdzic czy zawor jest w pozycji amknietej lub zaslepic doplyw spalin podkladka zaslepiajacą.
Witam
mam sharana z 99 roku 110km AVG (135k przebiegu). Czeka mnie wymiana sprzęgła.
Czytając wątek wyszło że można wstawić sztywne od 1.9 TDI (1995.09 - 2010.03); 1896.00 ccm - 90.00 KM/66.00 kW; Silnik: [b][b]1Z; AHU[/b][/b].

Czy np. ten zestaw będzie dobry:
http://allegro.pl/sachs-sprzeglo-galaxy-...42001.html

Jeśli tak, to czy do wymiany sprzęgła muszę dokupić jeszcze jakieś inne części?

Pozdrawiam
Robert
P.S. Polecicie sprawdzonego mechanika w okolicach Poznania - myślę o sprzęgle i posłuchaniu silnika, bo chyba jakiś dziwny dźwięk z niego dobiega
wg aukcji jest to zestaw sprzeglowy do 1Z z SGA. Czyli jedynie musisz zakupic zamach jednomasowy ( od 1ż itp) i komplet srubek.
Mam taki zestaw na handel uzywany(zamach+tarcza+docisk). Tarcza troszke zmeczona ale mozna dac do Radzikowskiego i za 90 zl obije ja nowymi okladzinami z LUKa i bedzie jak nowa. Wystawie w dziale giełdy jak zrobie pare fotek.
Dzieki za odpowiedź, zestaw z kołem jest tutaj:
http://allegro.pl/sprzeglo-kolo-galaxy-a...70179.html

800 pln, kwestia tylko jaki producent, ale to będę wiedział jutro.

a z drugiej strony komplet na dwumasie
http://allegro.pl/sprzeglo-kolo-dwumasow...64766.html

kosztuje 1300pln - chyba tanio. Jedyny problem, ze z wysylką, a pierwsza aukcja na miejscu w Poznaniu.

500pln roznicy. Warto zaoszczędzić?

Te 1300 to tez tanio jak na dwumas, bo normalnie sa po 1600. ??

Pozdr
Robert
Kup koło jednomasowe uzywke za 150 zł. Docisk i tarcze co chyba podawales wcześniej i masz co chcesz.
Oki,
ale ja mam wysprzęglik, a 1z ma łożysko oporowe. Do dobrze myślę?
Czy były tez wersje 1Z z wysprzęglikiem?

Czy do tego samego zestawu można dać obojętnie wysprzęglik czy łożysko oporowe?
Pozdr
VPki nie mają centralnego wysprz. Nie wiem jak to na tej aukcji ktoś sprzedaje.
Co to są VPki?
Reasumując do samochodu z wysprzęglikiem nie można założyć sztywnego koła bo sztywne nie pasuje do wysprzęglika?
Pozdr
Robert
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Przekierowanie