Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sprzęgło, docisk, koło dwumasowe, zestaw - jakie/zamienniki itp.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
jak nie rybki to ..... Smile jakiego człowiek ma pecha Smile auto poskładane na nowym sprzęgle nieczuc drgań ale juz po odebraniui auta dwa miechy temu wpadał w tryb awaryjny odcinało turbo zanim mu go zawiozłem nigdy mi sie takie numery niezdarzały a teraz po dwóch miesiącach nieda sie jechać 1.2.3 i dziękuje turbo siedzi ;/ miałem nadzieje ze to jakis wężyk czy coś wszystkie nowe auto ma mechanik niech naprawia co spierd..... przed robienieniem głowicy wszystko jezdziło teraz poskładał auto całe z nowym sprzęgłem i niejezdzi wcale ;/
Mozna sie nie raz wku...c Angry Big Grin

No i sprzeglo wymienione. Na poczatku troche nisko bralo ale po 100km sie poprawilo. Na zimno nic nnie trzesie i nie kolysze. Zostalo tylko robic kilometry i mysle, ze bedzie dobrze.
(11-04-2014 20:57)goozik napisał(a): [ -> ]luk i sachs robi tylko te koła
A zax? Mechanik stwierdził dziś że mam do wymiany koło dwumasowe (przy gaszeniu silnika metaliczny dźwięk), po sprawdzeniu w katalogu stwierdził że były dwa rodzaje ale najprawdopodobniej będę miał zax-a i takie muszę wstawić koszt za zestaw 2100zł + 300zł wymiana. Niezbyt przekonany tym co mi zaoferował pojechałem do sklepu motoryzacyjnego niestety powiedzieli to samo lecz koszt zestawu zax-a 1850zł
To jest kolego to samo zax czy sachs, bo ty napisałeś tak jak się czyta a tu jest napisane jak się pisze :-D :-D :-D
Mój błąd zawsze słyszałem jak wszyscy wymawiają sasz i tak się troszkę zdziwiłem co to za zax o którym w życiu nie słyszałem.
W moim przypadku metaliczny dźwięk słychać jedynie przy gaszeniu silnika bez wciśniętego sprzegła innych objawów nie ma. Czy można na tym jeździć i dopiero wymienić jak zacznie telepać budą, czy może lepiej od razu wymieniać?
generalnie mamy tylkokilku producentów sprzegiel z kolami zamachowymi. sachs, luk, gat, valeo. Reszta raczej robi tylko same tarcze i dociski lub np same wyciski z lozyskami raczje juz daleko dobiegajace wytrzymalosciowo od oryginalu.

Co do ceny tego sachsowego zestawu to zalezy jaki dokladnie zestaw czy od 115 onej wersji z golfa/leona, czy z wersji 115 konnej SGA ( to samo co 130 i150 KM golf/leon itp) czy najmocniejszy zestaw dostepny na rynku 130 i 150 konny z SGA. Czyli mamy tryz rodzaje praktycznie niczym sie nie rozniace zewnetrznie ale duza roznica wewentrzna i wytrzymalosciowa.
Nie wymieniaj tego kola. Ja mam drugi nowy zestaw i tez dzwoni i przy odpalaniu i gaszeniu bez sprzegla. Przy odpalaniu to nawet jak mam sprzeglo wcisniete. A czasami przy gaszeniu tak cyknie Ale jest lepiej od starego bo nie buja nadwoziem . Zmienisz i bedzie tak samo albo gorzej.
Dzięki za odpowiedz to samo powiedział mi dziś inny mechanik, abym nie wymieniał do póki nie czuć na otwartych drzwiach większych wibracji.
Może odbiegnę trochę od tematu ale poszukując informacji na temat dwumasy często natknąłem się na informacje że podobny dźwięk może wytwarzać klapa gasząca. Idąc tym tropem okazało się że mam odłączone podciśnienie a wężyk zatkany śrubom, podłączyłem tak jak powinno być i nie czuję żadnej różnicy. Jak sprawdzić tą klapę gasząca czy działa i po co ona jest skoro auto normalnie pracowało bez podłączonego podciśnienia.
Jak znam życie to odcięty miałeś egr a nie klapę.
(24-04-2014 22:57)Gizio1625 napisał(a): [ -> ]Dzięki za odpowiedz to samo powiedział mi dziś inny mechanik, abym nie wymieniał do póki nie czuć na otwartych drzwiach większych wibracji.
Może odbiegnę trochę od tematu ale poszukując informacji na temat dwumasy często natknąłem się na informacje że podobny dźwięk może wytwarzać klapa gasząca. Idąc tym tropem okazało się że mam odłączone podciśnienie a wężyk zatkany śrubom, podłączyłem tak jak powinno być i nie czuję żadnej różnicy. Jak sprawdzić tą klapę gasząca czy działa i po co ona jest skoro auto normalnie pracowało bez podłączonego podciśnienia.
Klapa??
..,czyli masz 2,0 tdi kolego pewnie... do póki śrubom KLAPA JAK NIC!
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Przekierowanie