Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Stuki przy skręcie i hamowaniu silnikiem - przegub
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć
Dzisiaj rano ni stąd ni z owąd podczas skrętu w prawo usłyszałem takie głuche stukanie, które poczułem też na kierownicy.
Po serii testów w warunkach drogowo-miejskich (wyglądałem jakbym miał w wydychanym co najmniej 0.8 promilaSmile ) wyczaiłem, że stuki słychać jedynie w sytuacji, kiedy:
skręcam w prawo oraz auto jest na biegu oraz jest puszczony pedał gazu.
Jak wysprzęgle, wyrzucę na luz lub przejeżdżam zakręt dodając gazu wszystko jest cicho i normalnie. Przy skręcie w lewo odgłos się nie pojawia.

Przeszukałem forum, ale nie znalazłem wątku z podobnym problemem.
Mechanik nie bardzo wie od czego zacząć, proponuje wyciągać półosie i sprawdzać przeguby wewnętrzne.

Jakieś sugestie ?
Od czego zacząć ?
Hej, nie wszyscy na raz! Tongue

Właśnie odebrałem naprawione auto od mechanika. Przyczyną był... przegub zewnętrzny.
Przy przyspieszaniu na skręconych kołach nie było żadnych odgłosów, więc przegub został wykluczony, a jednak to on okazał się być przyczyną stuków.
Z tego co wyczytałem na tym forum, to przy opisanych objawach, od razu można było przypuszczać, że to przegub zewnętrzny.

Objaw typowy, tzn:
uszkodzony przegub zewnętrzny.

Tu masz opisane:

http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=3665
(28-11-2014 15:32)mareceq napisał(a): [ -> ]... .
Mechanik nie bardzo wie od czego zacząć, proponuje wyciągać półosie i sprawdzać przeguby wewnętrzne.

Jakieś sugestie ?
Od czego zacząć ?

Świetny mechanik, pozazdrościć , niech pół auta rozbierze. A najlepiej niech odkreci zapasowe koło i p..... się nim w czoło.
Przekierowanie