Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Kalibracja licznika błednie wskazuje
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam! otóż mam problem z licznikiem błednie wskazuje prędkośc dystans dobrze tylko prędkośc i to i bardzo dużo przy 50 na liczniku jest 80. Proszę o wskazówki posiadam kabelki do auta vaga więc coś tam mogę zrobić czy tylko istnieje coś takiego jak kalibracja ? licznika w passacie podobno istnieje
A nie było coś grzebane? Jeśli dystans pokazuje dobrze, to może tylko wskazówka przesunięta.
Dokładnie uwazam taksamo jak pisze kolega wyżej .
Sciagni wskazowke zakładając nie ustawiaj od razu na 0, tylko okolo 35/40km/h. Troszke ja włoz na ośkę , będziesz czuł,opór silnika przy obracaniu w lewa strone, dopiero jak przekręcisz na 0 dociśni wskazówek mocniej az sie zatrzaśnie.
Sprawdź na Vag-u prędkość. To będzie chyba jakoś tak:
17 Zestaw wskaźników/Instruments -> 08 Odczyt bloku wartości -> grupa 001
blok1 = impulsy przejechanej drogi
blok2 = prędkość w km/h
blok3 = liczba obrotów silnika w 1/min
blok4 = zużycie paliwa przy prędkości jazdy
< 10 km/h w l/h lub
> 10 km/h w l/100km
Właśnie miałem napisać o vagu ale szanowny kolega wyprzedził.
Ja jak wymieniałem buzer w Octavii i golfie V to robiłem tym sposobem jak wyżej i było ok.
w vagu pokazuje tak samo prędkość jak i na liczniku myli się o ok 2 km/h więc wydaje mi się ze to normalne
Przeprowadź test zegarów i zobacz jak zachowuje się wskaźnik. Powinien zatrzymać się w dwóch pozycjach, prędkość max lub minimalnie powyżej i chyba na 100 km/h.
umnie na teście zegarów idzie do końca wychyłu i wraca.
Powinno iść do końca i wrócić a później ustawia się na 100km/h.
Znalazłem przed chwilą ten filmik,co prawda pisze że Galaxy:


Stron: 1 2
Przekierowanie