Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sciąga w lewo tylko na luzie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam i proszę o podpowiedź bo już mi brakuje pomysłów, otóż podczas jazdy bez gazu albo na luzie auto ściąga w lewo, jak przyspieszam zjawisko praktycznie nie występuje. Byłem na 2 różnych stacjach diagnostycznych sprawdzili zawieszenie, przeguby, ustawili zbieżność, dodatkowo wymieniłem opony i wyważyłem wszystkie koła i dalej jest to samo, nie wiem już co dalej, miał ktoś kiedyś podobny problem?
A nie trzyma tobie któreś koło? Tzn hamulec?
(19-11-2014 14:36)marmaj133 napisał(a): [ -> ]Witam i proszę o podpowiedź bo już mi brakuje pomysłów, otóż podczas jazdy bez gazu albo na luzie auto ściąga w lewo, jak przyspieszam zjawisko praktycznie nie występuje. Byłem na 2 różnych stacjach diagnostycznych sprawdzili zawieszenie, przeguby, ustawili zbieżność, dodatkowo wymieniłem opony i wyważyłem wszystkie koła i dalej jest to samo, nie wiem już co dalej, miał ktoś kiedyś podobny problem?

Spróbuj przełożyć koła z prawego na lewe i odwrotnie.Góra mcpersona jak sie ma??????
Miałem taki przypadek jak opisujesz tylko że u mnie ściągało w prawo. Stało się to po uderzeniu przodem.Przesunęła się ława silnika na śrubach które ją mocują do podłużnicy. Zmierzyłem odległość od środka koła przedniego do środka tylnego z obu stron auta i okazało się że jest różnica około 1,5 cm. Poluzowałem śruby i ustawiłem żeby nie było różnic pomiędzy lewą a prawą stroną i tak prawie drugi rok już jest ok.Smile
No ale take przesunięcie to chyba jak robili zbieżność to by chyba wychwycili. Ale warto sprawdzić jak najbardziej.. Czasem sam sobie nie ufamm!! hehehe
W pierwszej kolejności sprawdziłbym tak jak koledzy piszą:
- czy hamulec któregoś koła nie trzyma
- zrobił próbę zamiany opon.
W poprzednim aucie miałem b. podobny problem - powodem były właśnie opony letnie, zawieszenie geometria, hamulec były ok - na zimówkach było wsio ok - na lekkie letnich skłonności lewicowe Smile

Jeśli to nie da efektów szedłbym dopiero wtedy dalej


przeniosłem wątek do ogólno-techniczny - opisywany problem nie ma wiele wspólnego z tuningiem
U mnie też ściągało i po wymianie opon jest ok
(19-11-2014 17:46)ARTUROO26 napisał(a): [ -> ]U mnie też ściągało i po wymianie opon jest ok

Zgadzam się z tobą. U znajomego też ściągało w lewo. Pomogło wymiana opon na inne.Smile
Tu kolega napisał że opony zmieniał i nie pomogło, więc opisałem mu dawny mój problem.Wink
(19-11-2014 17:30)Bogos napisał(a): [ -> ]No ale take przesunięcie to chyba jak robili zbieżność to by chyba wychwycili. Ale warto sprawdzić jak najbardziej.. Czasem sam sobie nie ufamm!! hehehe

Wiesz u mnie to zbieżność tak ustawiali na SKP że nie chce się mówić. Pojechałem do innego miasta a tam kumaty facet założył lasery na 4 koła i mówi że z jednym kołem jest coś nie halo. Stwierdził że muszę jechać do specjalistycznego warsztatu to mi ustawią ławę. Pojechałem gdzie kazał a tam 500 złociszy na dzień dobry krzyknęli że to tyle roboty. Zabrałem auto i sam to ustawiłem w 5 minut.Tongue
Zgadza się Andrzeju, przepraszam Kolegów za moje zamieszanie z oponami - posta czytałem dokładnie - nie wiem czemu umknęło mi to że kol. wymieniał już opony sorry - oj chyba okulista mi się kłania.
(19-11-2014 18:48)smok_wawelski napisał(a): [ -> ]Zgadza się Andrzeju, przepraszam Kolegów za moje zamieszanie z oponami - posta czytałem dokładnie - nie wiem czemu umknęło mi to że kol. wymieniał już opony sorry - oj chyba okulista mi się kłania.

Nie ma problemu.Smile Też za pierwszym razem nie doczytałem tego. Ale wszyscy maja rację co do hamulców, opon itp. Ja opisałem skrajny przypadek ze swojego auta.Smile
Stron: 1 2
Przekierowanie