Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Brak mocy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ciąg dalszy kłopotów z Sharanem.Dźiś nagle silnik zaczął chodźić jakby na 3 cylindrach.Brak mocy telepanie motorem i głośniejsza praca przy przyśpieszaniu,najbardziej na niskich obrotach,powyżej 2500 jest delikatnie lepiej.Dochodźi do 70kmh i więcej już nie jedzie.Przy gazowaniu na luzie silnik wkręca sie ładnie,ale jak obroty spadają to dochodza do 650rpm i przez chwilę wydaje sie,że auto zgasnie,ale nie gasnie tylko po chwili się znowu uspokaja.Odpiołem przepływke i to samo,egr zaslepiłem i brak efektów.Silnik do tej pory działał bez zarzutów,dodam,że był zmieniany 5000 kilometrów temu razem z pompkami.Jedyny dźiwny efekt jaki zauważyłem wczesniej to delikatnie szarpanie na bardzo niskich obrotach po wrzuceniu 4 lub 5 biegu(tylko na tych).Silnik to AUY 115KM.Przejeźdźiłem Sharanem 200tysi kilometrów bez żadnych awarii a jak sie już zaczęło to nie ma dnia...:(szkoda gadać
Miałeś go pod komputerem już?? może coś z pompkami jak tak szarpie (elektryka).Oliwy ci nie przybywa?
podejrzewam ze wytarte gniazda pompek w głowicy. Chyba ze wyczki nieszczesne od pompek nie łączą.

Podlacz kompa i zrub loga statycznego 013 023 i 018
Gniazda w głowicy wyglądały wporządku bo specjalnie kazałem komus podobno kumatemu sprawdźić a ta listwa od pompek była przekładana ze starego silnika,może cos faktycznie z nią...
Kompa swojego nie mam,ale jak go podlączałem 2 tygodnie temu to wyskoczył bląd EGR.Oleju nie przybywa raczej trochę ubyło i dolałem tak 0,2 litra,ale na 5000 km to chyba normalne.Zauważyłem teź ,że ten nieszczęśny egr jest cały w oleju.
Jeszcze jedna rzecz sie przypomniała,2 dni temu zauważyłem,że po godzinnym staniu w korku zaczął kopcić na siwo troche i silnik jakby delikatnie głosniej i ciężej chodźił,ale akurat wjeźdźałem na autostrade i delikatnie go przegoniłem i wszystko ustało.

Sebastian_Z_Mazur

Może wytryski ? Miałem podobne objawy i okazało się ze nie pracuje na jednym pompowtrysku
Ja tam obstaje przy swoim. Nie interesuje mnie takie gadki że ponoć sa dobre.jak ktoś nie ma pojęcia bo nigdy tego nie robił to co może powiedzieć. Wyciagaj pompki i rób zdjęcia timem na nnich to może się wyjaśni.
Przekierowanie