Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Radio cd nie czyta płyt mp3
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam. fabryczne radio w moim Sharanie nie czyta płyt mp3. czy muszę zmienić radio czy wystarczy nagrywać je w innym formacie?
A powinno czytać?
gueniu26 jakie masz radio? jaki model? bo raczej oryginalne vw radio z lat twojego auta mp3 nie czytały, chyba że wymieniłeś na jakieś nowsze.
mam radio fabryczne vw gamma, chodzi mi o to czy jest możliwość przeróbki cd żeby czytało mp3 czy muszę zmienić radio na inne?
Kolego te radio nie czyta mp3 musisz wymienić na inne
SGA poliftowe to od 2000 roku robione wiec w tamtych latach mp3 to raczkowalo w komputerach stacjonarnych. Jak ktos mial radio z CD to juz byl gość. Dlatego tez te radyjka firmowe pewnie projektowane z wyprzedzeniem ze 2 letnim to mogly byc moze juz nie kaseciaki ale conajwyzej CD audio bezformatowe bez kompresji np MP3.
Proponuję wymienić. Próbowałem różnych rozwiązań, a w końcu kupiłem nowe radio. Celowałem w najniższą półkę, kupiłem Pioneer DEH -1600UBB, kolorystycznie idealne do Sharan, a co najważniejsze, jakość dźwięku nieporównywalnie lepsza od fabrycznego, sporo ustawień dźwięku, USB i odczyt mp3 i to wszystko za 200 zł. Jedyna wada to słabsze odbieranie sygnału radiowego, podczas jazdy pojawiają się zakłócenia, mimo to polecam.
nie podlaczyles wzmaczniacza antenowego. Znaczy sie zasialnie na ten wzmacniacz jest brane z radia z tego kabelka co niby jest od sterowania innymi rzeczami jak dodatkowy wzmacniacz pod suba itp. Ten kablek zazwyczja jest niebieski lub bialo-niebieski. W kostce to nie pamietam ktory to od wzmacniacza antenowego.
(08-11-2014 18:09)wesol napisał(a): [ -> ]SGA poliftowe to od 2000 roku robione wiec w tamtych latach mp3 to raczkowalo w komputerach stacjonarnych.

E tam. Mój kaseciak czyta MP3 nagrane na zwyczajne kasety magnetofonowe... tylko zrozumieć tego nie idzie. Big Grin
Witam
można trochę inaczej rozwiązać ten problem np.kupić radio-transmiter Mp3 ale jakoś nie jest rewelacyjna lub emulator zmieniarki na karty pamięci z MP3.. Wymyśliłem sobie w ramach zabawy "Bluetooth do MCD". Zmontowałem na tak zwanym kolanie płytkę z procesorem jedno układowym emulującym zmieniarkę CD by odblokować wejście audio oraz wykorzystałem gotowym moduł bluetooth . Podpiąłem się w MCD pod wejście zmieniarki CD (niebieski wtyk mini iso) i łącze się za pomocą smartfona po Bluetooth i teraz wszystkie dźwięki które wydaje smartfon słychać już głośnikach Smile

foto płytki Bluetooth do MCD itp Radio/NAVI VAG

http://postimg.org/image/3rtwa0juv/


Pozdrawiam ..
Stron: 1 2
Przekierowanie