Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Problemy z ogrzewaniem/słabo grzeje/nie grzeje
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Witam
kupilem nie dawno Forda Galaxy mk2 1.9tdi i male rozczarowanie :/ 
auto szybko sie nagrzewa chodzi o silnik ale juz kabina slabo tzn.przob ok tylko nawiew na tylne siedzenia to praktycznie bardzo slabo dmucha a na ostani rzad siedzen ten w bagazniku to tylko zimne powietrze. Mam klimatronik - osobno ustawiam temperature przob i tyl.
Moze ktos bedzie wiedzial czemu tak sie dzieje i podpowie jakiegos mechanika kolo Gorzowa, Zielonej Gory lub Poznan
ps. plyn w ukladnie chlodenia auta mam
Nawiewy w dachu? Tam leci tylko zimne z klimy
W dachu nie mam. Mam przy lewym tylnim nadkolu.
Robie na maxa goraca a tylko zimne leci.
a to sie skiepszczylo raczej. chyba ze gdzies waz jest zagiety na podwoziu i nie ma przeplywu lub cos ze sterowaniem cieple zimne lub nagrzewnica zasyfiona.
Kolego, miałem podobnie. Przód grzał, tył nie. Okazało się, że padła pompka na podszybiu, w komorze silnika za zbiornikiem wyrównawczym. Sprawdź czy chodzi. po wymianie tył zaczął chodzić jak należy.
Sprawdź pompkę na podszybiu i termostat no i nie pozostaje nic innego jak wymacać łapką gdzie węże są ciepłe a gdzie nie.
No czasem tak wypada, że dwóch pisze o tym samym w tym samym czasie.
Koledzy a macie jakiegos dobrego mechanika. Kolo Gorzowa, Zielonej Górze lub Poznan
Do sprawdzenia tej pompki nie potrzeba mechanika. Po prostu odpal auto i zgaś. jak podejdziesz i podniesiesz maskę powinieneś usłyszeć takie buczenie przez 2 lub 3 minuty. Jeśli nie słyszysz to zacząłbym do pompki. Sprawdzenie nic cię nie kosztuje. Dla pewności poruszaj ręką łapiąc za pompkę.
To ta pompka bedzie po stronie kierowcy za zbiorniczkiem gdzie plyn do chlodnicy sie uzupelnia
TakWink
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Przekierowanie