Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Ksenony - słabo świecą krótkie. Barwa światła, odbłyśniki.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Najlepsze byłyby oryginał WV, a jak Osramy czy Philipsy to też tylko oryginalne, a nie pod...eby za 50zł. Wtedy bedziesz miał pewność, że posłużą dłuuugo. Ringów i innych niby nie chińczyków unikaj z daleka, chyba że chcesz się dowiedzieć ile dodatkowo kosztują przetwotnice.
Dzięki wielkie za pomoc Smile Dziś postaram się kupić i szukam wątku jak się zabrać do przełożenia. Jak przełożę dam znać czy wogóle jest jakaś poprawa Smile
Skupiliście się na palnikach, ale nie możecie zapomnieć o odbłyśnikach. Jakiś miesiąc temu rozebrałem swoje lampy i okazało się, że odbłyśniki są wypalone nad palnikiem w jakiejś 1/5. W takiej sytuacji wymiana palników nie da pożądanego efektu. Doraźnie najbardziej zniszczony wykleiłem samoprzylepną taśmą aluminiową, bo robiłem to tuż przed urlopem. Teraz będę musiał pomyśleć nad czymś bardziej skutecznym. Czytałem o regeneracji chromem w sprayu z różnymi efektami, oraz o napylaniu w próżni, ale u nas takich fachowców nie ma. Zastanowiło mnie tylko jedno. Czytałem jak ktoś pisał, że ma u siebie plastikowe odbłyśniki, ja u siebie zdecydowanie mam szklane, dlatego ciekawi mnie jak można takie zregenerować.
No właśnie. Przy wymianie żarówek wyczyściłem także soczewki od środka metodą "palcówkową". Z odbłyśników zebrałem trochę nalotu, ale i tak mają 13 lat więc są trochę zmatowione/opalone. Idąc za ciosem rozważam regenerację. We Wrocławiu jest firma, która zajmuje się metalizacją próżniową, ale trzeba dostarczyć im same odbłyśniki, i tu właśnie pytanie, czy ktoś wie jak rozebrać lampę?
Nie miałem większego problemu z wyjęciem odbłyśników. Kluczyk nasadowy 7-mka na elastycznym przegubie, dużo ostrożności i trochę sprytu w palcach Big Grin
w pierwszej kolejnosci odbłyśniki na 100 % wypalone, przerabiałem to u siebie, jak ci swieca te palniki co masz to nie kombinuj, z daleka od chinoli bo ten temat przerabiałem, dzieki temu moge po ciemku w 3 min wymienic palinik w lampie Big Grin, zadne niby philips za 75 bo te tez mialem, ostatecznie mam uzywki oryginalne i spokoj. moje soczewki byly wypalone...w sumie to jedna a druga niewiele ale wymienilem obie. Mam takiego kolesia co handluje oswietleniem lampy,kierunki, soczewki itd i od niego sie dowiedzialem że te soczewki sa takie same w wielu innych lampach i ja mam od lampy z mazdy i sa faktycznie identyczne Tongue swiatło sie poprawilo i to niezle.
ale na alledrogo sa firmy co regeneruja wiec tez nie ma problemu
Hmm, kurde ciężka sprawa ,że tyle opcji jest a tak defakto nie wiadomo od czego zacząć a tez porozkręcać auto i czekać na regeneracje odbłyśników to też trochę nie na rękę ale chyba trzeba od czegoś zacząć. Znalazłem na allegro taka aukcje:
http://allegro.pl/vw-sharan-7m-xenon-odb...94258.html

A jeszcze mi coś na myśl przyszło,znajomy ma alhamre i tam ma zwykłe lampy czy ktoś się orietnuje czy może można założyć zwykłe? i wtedy było by po problemie Smile
(25-10-2014 17:25)wurba napisał(a): [ -> ]Nie miałem większego problemu z wyjęciem odbłyśników. Kluczyk nasadowy 7-mka na elastycznym przegubie, dużo ostrożności i trochę sprytu w palcach Big Grin

Więc można wyjąć odbłyśnik bez rozklejania lampy?
Jak wymieniałem jakiś czas temu Night Braker Unlimited u kolegi w aucie świecą pół roku i je mogę polecić, już nie mówiąc otym że naprawdę ładnie oświetlają drogę.
(27-10-2014 10:29)robertkol napisał(a): [ -> ]
(25-10-2014 17:25)wurba napisał(a): [ -> ]Nie miałem większego problemu z wyjęciem odbłyśników. Kluczyk nasadowy 7-mka na elastycznym przegubie, dużo ostrożności i trochę sprytu w palcach Big Grin

Więc można wyjąć odbłyśnik bez rozklejania lampy?

myślisz o soczewkach? jesli tak to bez żadnego problemu obie wymieniłem, 3 śrubki i już Smile gorzej z zapłonnikiem
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie