Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Dziwne gaszenie silnika
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
kupiłem uszkodzonego seata Alhambrę z 99 roku 1,9tdi ,a uszkodzenie polega na tym ,ze auto co jakiś czas i w dziwnych momentach nagle albo gaśnie, lub jak jest już rozgrzany to po zgaszeniu ,ponowne uruchomienie sinika jest nie możliwe, aczkolwiek można to zrobić gdy włączy się klimatyzacje na max , i niekiedy działa to na zimnym a niekiedy na gorącym powietrzu Klimy. i jak Klima popracuje około 2 minut, wtedy możliwe jest odpalenie silnika.
co do sprawy naprawy ,moje próby polegały na wykręceniu zaworu pompy wtryskowej i podłączeniu jego do akumulatora plus minus i okazało się ze działa bez problemowo, do tego dodam ze były właściciel po telefonach prze zemnie wykonanych oznajmił, ze ten owy zawór był już tez przez niego zmieniany. wiec zawór pompy na klucz bodajże 24 tego teraz nie jestem pewien, jest oki
znajomy podpowiedział żeby puścić kabel dodatkowy ,ze stacyjki i do pompy żeby napięcie Szlo bezpośrednio, ale nie wiem czy to dobry pomysł
drugi problem to deska rozdzielcza
prawa strona tablicy rozdzielczej po prostu nie świeci, ale tylko oświetlenie jej, zdemontowałem ja i wymieniłem żarówki, komplet 4 sztuki. następnie po włożeniu kostki stykowej z tylu tablicy okazało się ze dalej nie pala się żarówki po prawej stronie ,przeszlifowałem także te styki ale to tez nic nie dało
dlaczego pisze tu na forum , a dlatego ze kiedyś miałem problem z fordem i bardzo mi forum pomogło
proszę o podpowiedz i z góry dziękuje
kolego na przyszłość nie krzyczymy na forum
nie mam polskiej klawiatury i stad te błędy , jak coś to osuńcie to i możne postaram się z fona napisać
z góry dzięki
dziękujeShy
pewnie standard przekaźnik 109
podejrzewałem przekaźnik 109 i 405 bo tez gdzieś tam wyczytałem podobne tematy problemowe
tylko teraz proszę o podpowiedz
w jaki dokładny sposób to sprawdzić
zapytam jeszcze jedno
co ma wspólnego klima z pompa lub zaworem na niej, lub z tym owym przekaźnikiem
Wyminić na nowy. W poprzednim aucie też tak miałem. Elektryk tydzień trzymał auto i niby ok było, a na drugi dzień po odebraniu lipa. Jak akumulator był naładowany na max to odpalał, ale jak już troszkę nim pokręciłem była lipa. Pojechałem do sklepu i kupiłem zamiennik za ok. 15 zł i wszystko wróciło do normy.
jutro spróbuje zdemontować przekaźnik i zobaczę ,może sprawdza mi go w zakładzie w pracy
Witam
powracam do tematu z moim problemem
nie pisałem wcześniej bo auto jest mało używane, wymieniłem przekaźnik i i parę dni potem ,gdy chciałłem go odpalić i przestawić problem powrócił i auto nie odpaliło,
i znowu musiałem użyć sposobu itd
w sklepie powiedziano ze owy przekaźnik odpowiada za prace pompy ale u mnie problem leży chyba gdzie indziej.
A poruszę tu tez nowy temat bo zagnieździł mi się w aucie szczur i cała jego rodzinka,te maluchy powyłapywałem ,został ostatni ,ale jest już duży,
ale jeszcze nie agresywny ,używałem już wszystkiego nawet rzeczy niehumanitarnych w pełnym słowa tego znaczeniu , i wyjść mi nie chce.
Najpierw znalazłem gniazdo za nadkolem w komorze silnika,poniszczyli mi tam trochę i przenieśli się do środka,w środku natomiast też pogryzione co nieco ,po-uszkadzali dużo rzeczy,i ten ostatni jest w przewodach nadmuchowych siedzi w klimie i wchodzi po słupkach na podsufitowe i przechodzi do tyłu,w miejsce narzędzi itd ,jest bardzo inteligentny gość .
ufoludek6121
Wspolczuje .Chyba czeka cie zmudna praca. Gorzej chyba byc nie moglo. Pieron go wie co jeszcze ci tam ponadgryza. A tak jak na dzis to trudno Ci nawet podpowiedziec co dolega twojej furce bo problem moze byc teraz wszedzie. ufffffHuhHuhHuh
Jeśli chodzi o przekaźnik , to jeden kolega z warsztatu podpowiedział mi żeby puścić oddzielny kabel którego wyprowadzić bezpośrednio ze stacyjki aż do pompy bo najprawdopodobniej problem leży właśnie tam
to znaczy podejrzewa on , iż gdzieś na instalacji czasami pompa inaczej jej zawór gubi prąd .
Jeśli zaś chodzi o szczura to jest to poważny problem.
Stron: 1 2
Przekierowanie