Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Launch x431 kalibracja ekranu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Posiadam Launch x431 diagun(oryginał) od około 8 miesięcy i teraz mam mały problem ekran nie chce się skalibrowac próbowałem z 300 razy i nic. Żeby go używać muszę podłączyć myszkę po przez usb. Może ktoś ma na to rozwiozanie.

Jeśli w złym dziale umieściłem wątek proszę go przenieść.
Kalibracje przeprowadzasz rysikiem?
Nie dotykaj ekranu dopóki nie pojawi się krzyżyk.
Przytrzymuj rysik na krzyżyku do momentu kiedy zmieni pozycje (krótkie stuknięcie nie zadziała).
Diagunem się nie bawiłem ale te wersje większe miewaly problemy z wyswietlaczami.
(11-10-2014 10:10)moherydz napisał(a): [ -> ]Kalibracje przeprowadzasz rysikiem?
Nie dotykaj ekranu dopóki nie pojawi się krzyżyk.
Przytrzymuj rysik na krzyżyku do momentu kiedy zmieni pozycje (krótkie stuknięcie nie zadziała).

Tak rysikiem Trzymam aż przeskoczy w następne miejsce i tak cały czas. On jak by chciał się skalibrowac bo na 0.3 sekundy na ekran się próbuje wyświetlić ze jest ok a on dalej powraca do pierwszej pozycji.
Jeżeli hard reset nie pomoże to już chyba tylko wymiana digitizera. Może na Ebay-u coś trafisz.
Z drugiej strony dawno, dawno temu w nawigacji pracującej na Win CE miałem problem że digitizer łapał tylko w rogu ekranu. Łącząc się bodajże przez Activesync usuwało się jakiś klucz z rejestru, a może plik z systemu i po resecie kalibracja przebiegała pomyślnie. Ale niestety za cholerę nie mogę sobie przypomnieć.
Chyba że jakas aktualizacja soft ale launch daje chyba jedną gratis.
Czy jak zrobię hard reset to mi sie wszystko wykasuje łącznie z danymi do połączenia z samochodem? Jak go zrobic?

Poczytałem trochę o tym Win ce nawigacji. Tak trzeba sciągnąć program i wykasować jakiś folder/dane

Launch juz po gwarancji Sad

Ekran(digitiser) z chin koszt £30=150zl plus opłata celna +- następne £30
W UK koszt to £300 Confused
Wciskasz Power+Reset i puszczasz dopiero jak zgaśnie ekran (zaczerpnięte stąd:http://www.zolichina.com/f154/How+to+sol...ked%3F.htm)
Z tego co piszą to raczej wszystkie bazy i ustawienia polecą.
A przez panel sterowania próbowałeś? (Start Menu-Control Panel-Stylus calibrate).
Przekierowanie