Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Błąd czujnika ciśnienia układu hamulcowego (G201)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jako że to mój pierwszy post na tym forum mówie Wszystkim głośno CZEŚĆ! i przechodzę do mojego problemu.
Oto mój post z forum galaxy na który nikt nie odpowiedział, może tutaj ktoś ogarnie tematSmile :

Wsiadam dzisiaj rano do auta (sharan 2007, 2.0 tdi). odpalam, świeci się kontrolka ESP.
Podłączam auto pod kompa(vcds lite) wyskakują mi błędy :
Brake Pressure Sensor 1 (G201): Electrical Fault in Circuit

Wg. ross tech wiki, może to być błąd czujnika ciśnienia lub pedału pod hamulcem.

pytania:
1. jak sprawdzić czy czujnik przy pedale jest w 100% sprawny.
2. Gdzie znajduje się czujnik ciśnienia g201 w tym modelu (pompa wg. vcds 7m3 907 379 J, ESP front MK25). czy jest on zintegrowany z pompą ABS czy jest przy pompie hamulcowej z serwem, czy możliwa jest samodzielna wymiana.
3. Jak sprawdzić czy to czujnik czy instalacja ma problem (wg.vcds jesto ok 200 bar bez zmian po nacisnieciu hamulca)
4. przybliżony koszt czujnika, numer częsci.

Pozdrawiam
Czujnik powinien mieć numer 7L0907597. Na czujniku też powinien się znajdować, więc zawsze dobrze jest sprawdzić.
Na początek skontroluj stan przewodów oraz wtyczki.
[attachment=3102]
a - Czujnik 2 ciśnienia hamowania -G214--2- w obwodzie ciśnieniowym tłoczyska
b - Czujnik 1 ciśnienia hamowania -G201--1- w obwodzie tłoka pływającego
Problem rozwiązany.
Po sprawdzeniu przewodów zdecydowałem się na zakup czujnika
Zakupiłem czujnik używany z All..ro, koszt 80 zł (cała pompa).
Wymiana 30 minut (trzeba wyciągnąć accu, osłony, przesunąć zbiornik płynu)
Na czujniku nie było numeru części VW, tylko oznaczenie ATE 10.0522-9940.1, ale okazało się że odpowiada ono numerowi VW który był potrzebny.

Nie wiem czy potrzebne jest odpowietrzanie całego układu w wypadku wymiany tego czujnika, ale zrobiłem tak że odpowietrzyłem tylko na tym czujniku i układ wydaje się niezapowietrzony.

Pozdrawiam
Ja chciałbym zaznaczyć, ze u mnie taki błąd zaczął wywalać po naprawie czujnika hamowania... krzywki wyczyściłem i nasmarowałem smarem do elektryki co widocznie miało wpływ... Także jak Wam wywali ten błąd zacznijcie również od czujnika stopu to jest napisane na rosstechu i wiadziałem na necie, że ludzie zaczynali od wymiany pomp ABS a to tanie i łatwe w montażu nie jest...
Przekierowanie