Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: MkI Obieg wewnętrzny-problem/sterowanie/syczenie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
czy ktoś wie co to może być????
Też kiedy miałem coś takiego. Spytałem kolegi co miał też Sharana jak wygląda to u niego i okazało się, że też to słychać. Powiedział, żeby to olać to olałem i teraz albo już tego syczenia nie ma u mnie, albo się przyzwyczaiłem Wink Ale skąd to się bierze to niestety nie powiem, bo nie wiem.
panel odnklimatronika czy manualnej regulacji?? Klima wlaczona czy wylaczona??
kiedyś kolega pisał gdzieś tu na forum że jest to wyrównywanie ciśnienia w układzie klimy.

Oczywiście syczenie może być tez słyszalne z nieszczelnej vacum pompy lub przewodów które dochodzą do vacum pompy.
Objaw taki zauważalny jest wtedy gdy twardnieje pedał hamulca przy bardzo wolnej jeździe kiedy obroty sinika są niskie.
Wesol, u mnie zwykła klima i niezależnie od tego czy włączona czy wyłączona dźwięk był słyszalny.
Sterowanie obiegiem powietrza sterowano jest podcisnieniowo-do pierwszego "pokrętła doprowadzone są dwie rurki(w tym jedna z podciśnieniem).Często właśnie tam właśnie syczy.
zeby jeszcze autor podal o jakie auto sie rozchodzi i jaki silnik to mozna by faktycznie cos powiedziec. Nawet nie chce sie profilu uzupelnic. Nie w kazdym shariku jest sterowanie podcisnieniowe. Starsze wersje przedliftowe owszem maja tak jak golf mk3 ale nowsze to juz cos ala mk4 czyli na linki. Syczec moze gaz klimatyzacji ktory sie rozpreza w parowniku za zaworem rozpreznym.
U mnie powodem syczenia była przetarta uszczelka (ta mała zielona kwadratowa) w zaworku od sterowania klapą recyrkulacji.
[Obrazek: p1040332m.jpg]
Sharan 1.9tdi 90koni produkcja 1997.
panel sterowania manualny,syczy bez i z włączona klimą.przy poruszaniu włącznika nawiewu i recyrkulacji słyszalna jest zmiana hałasu!!!!
Witam
U mnie zauważyłem take syczenie, po wstawieniu instalacji LPG. Prawie zawsze syczy. Syczenie zanika przy przyspieszaniu, ale po wyrównaniu obrotów, lub odjęciu gazu dalej słychać. Myślałem że to może reduktor, ale może to i te rurki.
'96 2,0 lpg ADY
Stron: 1 2 3
Przekierowanie