Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Korek zbiorniczka chłodnicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
po jeździe samochodem przewody z płynem chłodniczym są twarde i poziom w zbiorniczku poniżej min. Czekam aż się samochód ochłodzi, odkręcam korek i wtedy ciśnienie schodzi ze zbiornika wyrównawczego, płyn podnosi się i wraca do poziomu poziomu pomiędzy min a max.

Wymieniłem korek, który powinien puszczać zbyt duże ciśnienie ze zbiorniczka. Ale nowy też nie puszcza, a to jest mało możliwe, że dwa korki są niesprawne.

Co myślicie?
Myślimy że masz uszczelkę pod głowica padnietą. Miałem akurat tak samo jak ty i tez popełniłem błąd że niepotrzebnie kupowałem ori.korek na zbiorniczek wyrównawczy.
Ale dlaczego płyn nie śmierdzi olejem silnikowym, a a w oleju silnikowym nie ma śladu płynu?

Pozdr
bo uszczekla pusciła między cylindrem a układem chłodzącym i nie musi być oleju w wodzie i na odwrót
To powinien lecieć biały dym z rury - para?
Przerabiałem to. Padła mi UPG.
Objaw był taki sam - twarde węże, poziom płynu w zbiorniczku poniżej minimum itd itp. Pod korkiem zbiornika płynu chłodzącego (na czarnej osłonie akumulatora) wilgotny nalot, czyli korek upuszczał za wysokie ciśnienie z układu.
Biały dym z rury - nie koniecznie. Biorąc na logikę - otwór, rysa, wżer, przebicie uszczelki... (nie wiem jak to nazwać) w uszczelce może być minimalne, co dla płynu pod praktycznie żadnym ciśnieniem to potencjalny opór, a podczas pracy silnika ciśnienie w cylindrze jest jakby nie było - większe, więc ciśnie gazy w układ chłodniczy i węże puchną.
Po wymianie UPG, od jakichś 35kkm mam spokój Smile
Pany koejny temat co juz istnieje. Temat oadajacej UPG na forum to dosc znany temat. Owszem mozna nie wiedziec odrazu ze to UPG i walczyc czy to z korkiem czy to z czyms innym ale naprawde szukajka nie gryzie. Wpisywac rozne frazy a to korek a to poziom plynu a to węże twarde i cos znajdzie na bank.

To kalsyczny przyklad UPG w tym przypadku.
Niestety to był klasyczny przypadek Wink
Pozdr
spraw zalatwiona pozytywnie??Co robiles przy okazji??
Wymieniana została uszczelka, szlif głowicy. Nowe szpilki, jakieś tam drobne uszczelki i popychacze. Silnik teraz chodzi ciut ciszej i równiej.
Pozdr
Przekierowanie