Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Metaliczny dzwiek z przedniego zawieszenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam panowie. Potrzebuje pomocy w zdiagnozowaniu problemu.
Otoz w mojej Alhambrze cos sie dzieje w przednim zawieszeniu.
Na poczatku przy cofaniu dalo sie slyszec metaliczny dzwiek (- tylko przy skreconych kolach i przy jezdzie) - dzwiek jest ciagly jakby pracujaca kontrukcja stalowa - wycie, jeczenie, mam nadzieje ze rozumiecie.
Teraz wyje i jeczy nawet na prostych kolach i nawet w trakcie jazdy na wprost.
Ktos mi kiedys powiedzial ze to moze byc to gumowe mocowanie kolumny macphersona (strut top mount po ang).
Mial ktos cos takiego?
Przy okazji - zna ktos speca od Sharana w Ladku?
pierwsze co bym zrobił ,to podjechał na stacje diagnostyczną na szarpaki itd. autko porozciągać wejść razem z diagnosta pod spód i szukać ,taka usługa zazwyczaj kosztuje symbolicznie ,samemu będziesz tylko gdybał .
(23-09-2014 07:46)sebmar napisał(a): [ -> ]pierwsze co bym zrobił ,to podjechał na stacje diagnostyczną na szarpaki itd. autko porozciągać wejść razem z diagnosta pod spód i szukać ,taka usługa zazwyczaj kosztuje symbolicznie ,samemu będziesz tylko gdybał .

Sprawdzenie "połączeń układu kierowniczego oraz jałowego ruchu koła kierownicy, luzów w zawieszeniu" Koszt 20 zl. Nie wiecej nie mniej. Taki jest ogolny cennik za taką usluge na SKP.
Nie wiem ale by lukna na uklad hamulcowy. Moze juz bez okladzin jezdzisz??? i blacha tarcze podciera..
(23-09-2014 07:57)wesol napisał(a): [ -> ]
(23-09-2014 07:46)sebmar napisał(a): [ -> ]pierwsze co bym zrobił ,to podjechał na stacje diagnostyczną na szarpaki itd. autko porozciągać wejść razem z diagnosta pod spód i szukać ,taka usługa zazwyczaj kosztuje symbolicznie ,samemu będziesz tylko gdybał .

Sprawdzenie "połączeń układu kierowniczego oraz jałowego ruchu koła kierownicy, luzów w zawieszeniu" Koszt 20 zl. Nie wiecej nie mniej. Taki jest ogolny cennik za taką usluge na SKP.

(23-09-2014 11:55)Bogos napisał(a): [ -> ]Nie wiem ale by lukna na uklad hamulcowy. Moze juz bez okladzin jezdzisz??? i blacha tarcze podciera..
Kolega z tego co widac to w Londynie takze za 20 zl wiele nie zrobi.
Dzieki. Umowiony jestem do mechanika, niech obejrzy i zrobi. Niedawno robiony byl przeglad rejestracyjny - tutaj niezle trzepia takie rzeczy jak uklad hamulcowy - wiec tam nic nie powinno byc, ale moze gdzies jakis rant trze - dziwne tylko ze po obu stronach.
ja miałem podobnie dźwięki to była nakrętka od przegubu zewnętrznego , za słabo dokręcona
No i wszystko wyjasnione - tarcze hamulcowe byly tak przerdzewiale ze zaczely sie rozwarstwiac. 4 tarcze wymienione razem z klockami oczywiscie. Troche kosztowalo ale teraz jezdzi cicho i hamuje znadznie lepiej.
Przekierowanie