Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: silnik nie startuje po przekręceniu kluczyka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
witam,

mam taki problem z moim Sharanem (1.8T, 1999 r.) - dzisiaj rano do sklepu dojechałem, jednak po kilkunastu minutach auto nie chciało już się ponownie uruchomić, tzn. akumulator ok, wszystkie kontrolki świecą się jak należy, po przekręceniu kluczyka CISZA, nic nie startuje, nic się nie kręci, zupełna CISZA.

Przyjechał ojciec i uruchomiliśmy auto na "zapych", poszło po kilku metrach.

Pewnie bez wizyty u elektryka się nie obejdzie - może jednak ktoś z Was miał już podobny przypadek albo domyśla się, co to może być. No i może taki analfabeta samochodowy jak ja będzie mógł to wymienić sam i zaoszczędzić parę złotych...

pozdrawiam i dzięki
kazix
Witam mailem kiedys podobny przypadek w Passacie b4 raz palil raz nie i u mnie wina lezala po stronie Kostki Stacyjki mialem nawet przez jakis czas na krotko zrobione ale szybko usunalem usterkeSmile
W silniku TDI przyczyną takie samej awarii był przekażnik 109 .
Miałem tak niedawno w Passacie B4. Też myślałem ze to kostka stacyjki ale po wymianie nic się nie zmieniło. Okazało się że to rozrusznik.
A ile to roboty by kabelkiem o długości 20 cm dotknąć z automatu do przyłącza plusowego grubego kabla też na automat rozrusznika.
hej Wesol, pewnie tak, tylko ja właśnie się dowiedziałem, gdzie jest rozrusznik... no niestety jestem typowym "minimalnym" użytkownikiem Sad

dzisiaj z sąsiadem (no trochę się gościu zna na elektryce) "przeszliśmy" całą drogę od stacyjki do rozrusznika i wniosek jest taki, że kable są ok, tzn. prąd do rozrusznika dochodzi.
Sam rozrusznik rok temu był regenerowany (bo bendix strasznie hałasował przy uruchamianiu) - Sąsiad sugerował, że zepsuty jest elektromagnes (czy to to samo co automat?) bo delikatnie "rzęził".

Czy można kupić/wymienić tylko sam elektromagnes i czy to ma sens, czy trzeba nowy rozrusznik, albo dawać go całego od razu do regeneracji?
No i czy Waszym zdaniem, jak już wiem, gdzie jest rozrusznik to mógłbym to samemu zrobić (ewentualnie z Sąsiadem)? Wink
pozdrawiam i dzięki
kazix
(21-09-2014 09:52)frik napisał(a): [ -> ]Miałem tak niedawno w Passacie B4. Też myślałem ze to kostka stacyjki ale po wymianie nic się nie zmieniło. Okazało się że to rozrusznik.

W dwóch passkach b4 miałem problemy z odpalaniem. W jednym i drugim winna była kostka stacyjki,ale to co zauważyłem to : w TD (licznik na linkę) przy próbie odpalenia przygasały kontrolki (jakiś czas odpalałem przewodem na krótko pod maską,a później zrobiłem odpalanie z guzika), natomiast w VR6 (licznik elektroniczny) przy próbie odpalenia licznik się resetował i tutaj już wymieniłem kostkę.
(22-09-2014 22:35)kazix napisał(a): [ -> ]hej Wesol, pewnie tak, tylko ja właśnie się dowiedziałem, gdzie jest rozrusznik... no niestety jestem typowym "minimalnym" użytkownikiem Sad

dzisiaj z sąsiadem (no trochę się gościu zna na elektryce) "przeszliśmy" całą drogę od stacyjki do rozrusznika i wniosek jest taki, że kable są ok, tzn. prąd do rozrusznika dochodzi.
Sam rozrusznik rok temu był regenerowany (bo bendix strasznie hałasował przy uruchamianiu) - Sąsiad sugerował, że zepsuty jest elektromagnes (czy to to samo co automat?) bo delikatnie "rzęził".

Czy można kupić/wymienić tylko sam elektromagnes i czy to ma sens, czy trzeba nowy rozrusznik, albo dawać go całego od razu do regeneracji?
No i czy Waszym zdaniem, jak już wiem, gdzie jest rozrusznik to mógłbym to samemu zrobić (ewentualnie z Sąsiadem)? Wink
pozdrawiam i dzięki
kazix

jak masz możliwość to pomiń elektromagnes i zewrzyj dwie śrubki 8mm razem na chwile zobaczysz czy się odezwie rozrusznik na aucie, jak nie to szczoty a jak tak to elektromagnes ale najlepiej wyjąc przejrzeć wymienić co trzeba i będzie latać sam to zrobisz bo filozofii w tym żadnej niema pozdrawiam
Witam
Sharan 2001,TDI
była niska temperatura zakrecił, po raz drugi juz bez odzewu...pomyslalem ze to akumulator...
ale nadal nic...po przekreceniu na START, nawet kontrolki nie przygasają...
jaka przyczyna ?
(11-02-2018 10:19)sharanista napisał(a): [ -> ]Witam
Sharan 2001,TDI
była niska temperatura zakrecił, po raz drugi juz bez odzewu...pomyslalem ze to akumulator...
ale nadal nic...po przekreceniu na START, nawet kontrolki nie przygasają...
jaka przyczyna ?

Może zacznij od sprawdzenia bezpieczników i rozrusznika.
I pytanie czy słychać przekażniki?
Stron: 1 2
Przekierowanie