Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Zdalne odpalanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie

szukałem, szukałem i nie znalazłem czy ktoś ma założony lub czy używa/ł zdalne odpalanie silnika. Wiadomo chodzi mi o sprytne odpalanie samochodu w zimę . Godzina 7.15 odpalam furę pilocikiem przez okno i o 7.30 przynajmniej teoretycznie powinno być cieplutko a silnik trochę nagrzany. Czy to działa ?? jakie plusy czy minusy ?? czy lepiej doinwestować kolejne '' parę stówek" i pokusić się o rozbudowanie i tak nie sprawnego dogrzewacza do ogrzewania postojowego ??


takie cuś o ...
http://allegro.pl/starter-zdalne-odpalan...49086.html

będę wdzięczny za każdy głos rozsądku Smile
pozdrawiam
Na głos rozsądku nie liczSmile jedyne sensowne rozwiązanie to rozbudowa dogrzewacza za te kilkadziesiąt zł i z godzinę/ dwie roboty.
Odpalenie auta zdalnie to zostawienie na luzie ( w zimie na recznym), obejście/ wyłaczenie immo i ogólnie raczej nie praktykowane chociaż technicznie raczej bez problemu do zrobienia. Zdaje się, że jeszcze zaleca się odpalanie na wciśniętym sprzęgle... 10 lat temu, jak dogrzewacz był czymś o czym ktoś kiedyś słyszał chodziły trendy, że się auta zdalnie odpala, ale poza tym, to mało kto to robiłSmile
A to coś na aukcji, to nic innego jak zwykły alarm z dodatkowym kanałem, którym możesz sterować wszystko włącznie z np włączaniem wycieraczkiSmile
Miałem takie zdalne odpalanie w oplu omedze, super sprawa,omega była w automacie i żeby auto odpaliło musiał być w pozycji parking i na jeden ząbek zaciągnięty musiał być ręczny i wtedy można było odpalić auto nawet z około 100 metrów , też szukałem czegoś takiego do swojego sharana,ale nic nie mogłem znaleźć , myślałem o takim zdalnym odpalaniu co jest w sprzedaży do skuterów, ale nie wiem czy to podejdzie
Również znam takie rozwiązanie z Dodge - automata - konieczne do odpalenia tak jak Marcin pisze - pozycja parking.

Obecnie mam w Sharanie, nieoryginalny alarm Silicon - ma tę funkcję ale nie jest ona aktywowana i powiązana z autem.

Przy manualnej skrzyni musi też jakiś czuj badać czy bieg nie włożony żeby autko sąsiada nie rozjechało Smile

Nie znam szczegółów konstrukcji dogrzewacza w dieslach (mam ADY) ale może by iść w kierunku odpalania nie auta a dogrzewacza, wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem, gdzieś chyba czytałem że można nim sterować z zegara to pewnie można i z pilota - kwestia wysłania i odbioru sygnału który uruchomi dogrzewacz
(18-09-2014 19:22)smok_wawelski napisał(a): [ -> ]Nie znam szczegółów konstrukcji dogrzewacza w dieslach (mam ADY) ale może by iść w kierunku odpalania nie auta a dogrzewacza, wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem, gdzieś chyba czytałem że można nim sterować z zegara to pewnie można i z pilota - kwestia wysłania i odbioru sygnału który uruchomi dogrzewacz

Tak można, ja mam tylko z pilota, z zegara nie chciałem.
Jak pytałem kiedyś mojego elektryka o takie cudo to powiedział że trzeba zostawić jeden kluczyk w aucie ze względu na immo, w sumie nie kluczyk a pestkę od immo. Robił takie coś w sharanie z manualem i jedyny warunek aby odpalił to zaciągnięcie ręcznego. W omedze kolega miał takie odpalanie, omega w manualau więc zaciągnięty ręczny za każdym razem. Patent świetnie działa ale jak dla mnie tylko w benzynach, przy ropie warto poczekać aż świece przestaną grzać i przy mrozie wykorzystamy pełną moc akumulatora aby odpalić auto.
pastylkę trzeba przykleić do immo koło stacyjki i można walczyc z odpalaniem, troche roboty jest ale wykonalne,
szczerze --- lepiej zainwestowac i odpalać sobie z okna dogrzewacz
ja tak mamBig Grin, w razie czego służę pomocą
Prościej wyłączyć immo, bo jak ktoś przyuważy, że rano auto działa orpalone bez kierowcy, to się pewnie szybko z autem pożegnacie... przychodzi mi na myśl tylko blokada skrzyni w manualu. Generalnie jak pisałem, to jest sporadyczne rozwiązanie. Po blokiem - nic tylko brać- pracujące auto bez kierowcy... w domku - w garażu, mało prawdopodobne, żeby ktoś to praktykował. Moim zdaniem prościej i bezpieczniej dołożyć dogrzewacz.
w omedze miałem coś takiego ze jak ktoś chciał otworzyć auto jak było odpalone z pilota, to auto gasło, pamiętaj kolego ze jeszcze jest blokada kierownicy, testowałem tez odpalenie z pilota siedząc w aucie po wrzuceniu biegu auto gasło ,wiec nie ma możliwości żeby nim odjechać ,choćby ze względu na zablokowaną kierownicę, nie wiem jak ten system był podłączony bo nie interesowało mnie to wtedy
A ja mam już od lat taki alarm

http://allegro.pl/alarm-powiadomienie-mo...93384.html

Pilot odpala przez aux webasto to robi jak wstaję potem kawa prysznic i odpalam auto silnik ma już z 60 - 70 stopni zależy jak się zbieram ale nieraz już nawet śnieg na dachu topnieje.

Na polocie widzę czy webasto wystartowało i czy auto pracuje czas ustawiłem na 20 min pracy silnika - polecam.

Edit

Odnośnie kradzieży auto pracuje bez kluczyka wystarczy otworzyć drzwi i gaśnie załączając alarm, jak otworzę z pilota i zapomnę włożyć i przekręcić kluczyk wystarczy że spuszczę ręczny/nacisnę hamulec-gaz auto gaśnie włącza się alarm.
Przekierowanie