Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: AFN - Nie odpala a kręci
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
No i stało sie.Nie odpalił a kreci
Początek
W maju przy deszczu zaczeło sie :mrugała kontrolka świec wziąłem to na poczet deszczu wilgoci, pomrugało z pół godziny i przestało.
Miedzy czasie miałem 2-3 zdarzenia takie: przekrecam kluczyk swieca sie nie zapaliła nawet na chwile i krece krece i nie odpala-zonk.
Wpadłem na pomysł zamknąc z pilota otworzyc i zapalił.(Zachowanie sharika było jakby odciety zapłon był). I tak postepowałem w takich przypadkach.Po jakims czasie koles mi mówi ze nie mam lewego stopu i trzeciego stopu,ot se mysle zwara lub zbieg okolicznosci w trzecim stopie spalone 3 z 5 żaróweczeki i lewa żarówka ,
kupiłem wymieniłem lewy działa trzeci stop nie i choinka z tyłu.Mysle sobie kabelek w kablotece w tylnej klapie - nie myliłem sie zrobiłem i działa(małe a cieszy)
Wracam do domu parkuje tyłem (akurat przy sklepie swiatła sie odbijają w szybie)widze jest stop poprawiam parokowanie i zonk stopu nie mam choinki również.Wkurzony ale mysle sobie pewnie automat stopu,ale nie byłem do konca pewny.Siedze w aucie pukam po pedale hamulca i.. zaskoczył stop ,aha mysle juz cie mam.Dostałem sie udało mi sie otworzyc automat stopu poodginałem blaszki ii działa do teraz.Wsiadam nazajutrz do auta odpalam i mruga mi kontrolka świec non stop.I tak jezdziłem z mrugającą kontrolką ze 3 tygodnie do dzis do teraz.Bo własnie miałem jechac na zakupy a tu sharik nie odpala nawet nie pomaga zamkniecie i ponowne otwarcie z pilota.Kręci a nie pali tak jakby odciety zapłon
RATUNKU POMOCY
Wiem Komputer itd ale dzis sobota jutro Niedzielaa auto troche potrzebne
PS.Zauwazyłem tez że:
Z pilota moge sobie włączyc lub wyłączyc dzwiek otwierania i zamykania auta i ostatnio (gdy zrobiłem automat stopu włączyłem dzwiek)
Gdy mam miałem włączony dzwiek to przy tym zdarzeniu co krecił a nie odpalał po zbiegu zamknij otwórz drzwi dzwiek znikał ale odpalił
Prosze o jakies sugestie w niedziele spedze pół dnia na szukaniu w necie czegos a drugie pół dnia na grzebaniu
PS.2 kabelek VAG nie doszedł kurier zawinił w Poniedziałek robie szum w ''SIÓDEMCE''
z góry dziekuje za cokolwiek
I jeszcze jedno jak dłużej przytrzymam do odpalenia to daje sygnały dzwiekowe
tomalkowy po pierwsz zakładamy nowy temat bo twój problem może być złożony i nie zależy od wyłącznika stopu. Na drugi raz będzie upomnienie.

Pytan nr1. czy ty aby przypadkiem nie masz alarmu z odcięciem zapłonu poszukaj w tym kierunku. może darady po przez wyciągniecie bezpiecznika wyłączyć narazie alarm żeby auto hulało, oczywiście ja gdybam bo nie kazy alarm ma taką funkcje itd.
Podepnij na próbę +12V bezposrednio na cewkę zaworku odcinajacego paliwo na pompie wtryskowej.
No to ci podpowiem co ja u siebie zaważyłem i doszedłem do tego.
1.Po pierwsze wymień ten czujnik stopu bo to koszt 30-40zł a i tak ci ta zapadka będzie wpadać do środka i wyciągać ją będziesz musiał. Nie warto.

2. W kluczyku podejrzewam, że w scyzoryku masz nadajnik od immobilizera który dostał luzu w rynience jak na zdjęciu, włożyłem tam przykładowo nakrętkę

[Obrazek: 86221b0dad26.jpg]

musisz go docisnąć jakimś papierem w taki sposób, żeby był jak najbliżej kluczyka, bo jak ma luz i się przemieszcza to odpalasz silnik i pochodzi i zgaśnie i słyszysz pip pip pip w samochodzie.

[Obrazek: f9b12089072e.jpg]

jak to nie pomoże to jest jakiś kabelek od stacyjki co idzie i może być przetarty.

Ale warto spróbować to długo nie potrwa.
Pierwsze co nalezy sprawdzic a najlepiej podmienic lub wymienic to przekaznik 109. Na forum jest duzo napisane na ten temat. Jakby winny byl klucz czyli immobiliser to silnik odpalalby i gasl. A ten nie startuje wcale.
Nie mam scyzoryka
ale zobacze te kabelki w stacyjce
to jeżeli już to sprawdzić czujnik 109 to od razu 103 też.
ale jeżeli czujnik 109 to by nie było słychać pstryka na układzie paliwowym.
tez własnie myslałem o 109
ale musze poczekac na klucze torks bo u mnie własnie na te klucze przykrecone sa ta skrzyneczka z bezpiecznikami
Dostałem klucze torks
ide do auta otwieram wkładam kluczyk przekrecam kontrolka swiec sie zapala po chwili gasnie i odpalam i odpala
nie wiem co jest czekam na kabelek VAG
od wczoraj nic nie grzebałem a wczoraj 2 h siedziałem i głaskałem sharika i nic
oczywiscie temat nie zamkniety
moze ktos cos podrzuci pomysłem łot tak sobie
Wymieniłem automat stopu
skasowałem błąd sporadyczny immo i hula
dziwne to troche dla mnie ale DZIAŁA
może to czujnik wału dogorewa jak kręcisz są jakieś obroty na blacie
Stron: 1 2
Przekierowanie