Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Chip 1.9TDi 110KM na?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Cześć, zastanawia mnie ile można podkręcić I generację sharana 1.9 110KM, do 130 czy więcej wyciągnie?
Myślicie, że po chipie będzie to miało jakieś szanse z 2.8 176 kuców?
AFN sie kreca dosc dobrze. Zdrowy w serii ma prawie 120 koni a czasami i nawet przekroczy. Sam program podciagnie w zdrowym tak w okolice 140 KM ale z wymiana wtrysków na 216 i programem mozna wyciagnac 160-170 KM. Czy ma to jakies szanse z VR6?? szczerze watpie chyba ze bedzie nieco juz zajechany i serii nie bedzie tryzmał a ten TDI bedzie dobrze zmodzony znaczy sie minimum 216'stki i program.
Nie będzie miał szans przy samej zmianie softu. Ale na-pewno przy deptaniu odczujesz dużo mniejsze spalanie.
tu masz tabele przyrostów: http://www.tdi-tuning.pl/tabela_przyrostow.htm
No chyba że coś więcej zrobisz i wymienisz trochę gratów znam samochody które z 90 KM TDI miały 180 ale to już inne turbo , intercooler, chłodnica oleju, wtryski , itd.
Tak jak wyzej napisano 140 bezpiecznie i wymiana samego softu. Dodatkowa korzysc to wzrost momentu obrotowego przez co auto jest bardziej elastyczne.
optymalnie to wtryski 216 oraz soft. Do tego bedzie trzeba myslec o wymianie sprzegla a wlasciwie zamachu na jednomas plus G60 lub VR6
Witam

(20-06-2011 17:28)wesol napisał(a): [ -> ]optymalnie to wtryski 216 oraz soft. Do tego bedzie trzeba myslec o wymianie sprzegla a wlasciwie zamachu na jednomas plus G60 lub VR6

Czy możesz coś więcej opisać lub podać link gdzie można dowiedzieć się więcej w temacie???

pozdrawiam
kazde forum vaga czyli seata, skody VW golfa itp. Znajdziesz tam wszystko lacznie z fotkami.
wesol mam pytanie gdzie można by kupic te wtryski 216???od czego one sa?bo szukałem na allegro ale nie moge nic znaleść.To od jakiegos konkretnego typu silnika?
jest i na allegro. To sa wtryski od 2.5tdi a transportera bo to rzedowa 5 garówka tyle ze to silnik musi byc 150 konny. W T4 byly tez 2.5tdi 140 konne i 102 a nawet i jeszcze mniej to te odpadaja. Oczewiscie na allegro mozesz zakupic zale wtryski jak i same koncówki wtryskowe i tu wlasnie tym sie roznia te wtryski od 110 konnej wersji. Tak samo 90 konhy ma wtryski 185 czy 195 a 110 konny ma 205. To sa wymiarey otworkow w nanometrach. Wieksze szpryce to wiecej paliwa podlane i wiecej mocy. Na forum golfa masz kilak osob co tez tym handluja tak wiec kupic mozna wszedzie. Koncowki sa roznych firm ale ori to bosch.
http://allegro.pl/zestaw-tuning-200-215k...39532.html

panowie znalazłem na allegro cos takiego...co o tym sadzicie???ladnie to wygląda ale czy sprzęglo w 110-ce to wytrzyma???bo dwu mas malo nie kosztuje wymiana...
czekam na opinie.
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie