Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: ponowny błąd 00562 po wymianie czujnika
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.Jak kupiłem autko migała na żółto kontrolka oleju przez kilka razy,poczym gasła.Po podłączeniu autka pokazywało na uszkodzony czujnik g266(tem/poziomu oleju).Przy wymianie oleju wymieniłem czujnik na nowy zamiennik(poprzednio musiało być jakieś zwarcie na połączeniu czujnika z kostką,ponieważ wypalone gniazdo z jednej i drugiej strony).Po przejechaniu 70km,zapaliła się kontrolka oleju na żółto i już nie gaśnie.Przy odpaleniu piszczy i zapala się już na stałe.Po podłączeniu autka,znowu pokazuje błąd czujnika nr 00562,natomiast w blokach pomiarowych widać temperature oleju,natomiast w polu stan oleju pokzauje not ok.
oczywiście- stan oleju sprawdzony.
A na który przewodzie (podaj kolor lub nr. styku) miałeś takie zwarcie.
Przewód czarny styk 1 to jest połączenie z czujnikiem G40(to jest bodajże czujnik położenia wałka rozrządu) i chyba jeszcze G22 zakładając że masz manualną skrzynie.
Sprawdzałeś stan przewodu od strony zegarów (styk 18 wtyczka zielona), z tego przewodu idzie też sygnał obrotów silnika.

Oczywiście te informacje mogą być mylne bo nie wiem jaki rocznik auta masz, więc poświęć trochę czasu i uzupełnij profil.
witam!dzięki za odpowiedź(profil już uzupełniony),skrzynia manualna,a zwarcie wystąpiło na styku nr1 (czarny).Kabli za zegarami nie sprawdzałem...
Przekierowanie