Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Błąd 17564
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. potrzebuje pomocy choć nie wiem czy w dobrym dziale odzywam się. W moim sharanie wystąpił błąd 17564 jest o "obwód czujnika ciśnienia atmosferycznego. Auto jest słabe choć czasem ma przypływy mocy ale przerywa i za każdym razem jak spada moc słychać jak turbo upuszcza ciśnienie zaczyna ciągnąć do przodu i znów się to powtarza.I teraz pytanie czy to jest wina czujnika czy obwodu ewentualnie jeśli ktoś by mógł powiedzieć gdzie on sie znajduje.Z góry dzieki za pomoc
sprawdz akbloteke od czujnika MAP do ECM i jak masz mozliwosc to podmien ten czujnik lub zakup na allegro bo uzywany kosztuje grosze. Pamietaj ze masz 2.5 barowy czyli 038 906 051
czyli jest to ten czujnik w tej plastikowej rurce ?
tak, widoczny zaraz po sciagnieciu pokrywy na tej grubej rurze plastikowej idacej w kolektor dolotowy. Sprawdz wpierw przejscie mierniczkiem z wtyczki tego czujnika map d strony kabli do wtyczki ECM od strony kabli. ECM masz tu przy akumultorze. Sa tam 4 piny i musza byc 4 przejscia. Ni sprawdz czy czasem nei ma zwary do karoserii czyli masy.
dzięki wielkie za podpowiedzi sprawdzone było ok winny był czujnik który zmieniłem. Na chwilę obecną jest dobrze zobaczymy jak to dalej będzie Smile
I wykrakałem chwilowe polepszenie po 2 dniach jazdy znów osłabł. Ale jak go zgasiłem i odpaliłem jest normalnie i teraz zapytam czy to możliwe że jest on poprostu brudzi sie olejem jeśli by turbo padało ?
Nie. Wklej loga 011 dyn. Po skasowaniu błędów co teraz po jeździe wywalilo?
niestety nie wiem bo pod komp musze jezdzć do znajomego którego teraz nie ma a pacenie po 50 zł w wraszatcie mija mi się z celem. Ale objawy są dziwne bo traci moc na 5 i 4 biego po przekroczeniu 3tys obrotów jak go zgaszę i uruchomie jest dobrze dopóki nie osiągnę tej wartości obrotów i znów brak mocy.
Przeladowuje turbo. Pewnie geometria się klinuje.
Troszkę dziwna sprawa wyszła bo czujnik który kupiłem poprostu się rozkleił i to była przyczyna. Ale dzięki za zainteresowanie o pomoc Smile
Przekierowanie