Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Dezaktywacja kontrolki zuzytych klockow
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witajcie.Tak jak w temacie.
Moze ktos podpowiedziec jak to zrobic w sharanie ASZ i AUY ?
W pieciocyfrowym kodzie licznika od liczby składającej sie z dwóch pierwszych cyfr odejmujesz - 1.
Jak masz kod np. 26121, to recode i wpisujesz 25121, albo 09121 to wpisijesz 08121
Kontrola klocków - deaktywowana.

Opisałem to tutaj.
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64063

Boguś pozdrowionka
Cisnie mi sie na usta slowo, "ze najlepszych przyjacol poznaje sie w biedzie".
Wielkie dzieki Janku, zrobiles tam kopalnie wiedzy.
W tym sharanie (nie moj) to mam kodowanie 16401 czyli ma aktywne klocki,pasy i spryskiwacz tak ? teraz zeby mu dezaktywowac klocki to wpisuje 15401 ?? popraw mnie jesli sie myle choc to wydaje sie byc proste ale ale. U dolu czastka Twojego postu.

Ps. Bardzo mi milo zamienic i tutaj z Toba kilka zdan. Pozdro Januk RolleyesRolleyes


W przypadku samochodów po 6/2000, pierwsze dwie cyfry to suma kodów cyfrowych wyposażenia dodatkowego:

??xxx: Wyposarzenie dodatkowe
01 - zużycie klocków hamulcowych
02 - kontrolka pasów bezpiecz.
04 - kontrolka płynu spryskiwacza
08 - aktywacja MFA
16 - aktyw. nawigacja
Należy dodać poszczególne cyfy i taki kod wpisać, np. 09xxx ( 01+08 ), aktywna funkcja zużycia klocków hamulc i uaktywnienie MFA.
Bardzo dobrze policzyłeś Boguniu 16 - 1 = 15 Tongue
Tylko nie pasuje mi to 16 co miałeś, bo 1+2+4+8 . czyli klocki, pasy, płyn i MFA / aktywny FIS/ dają już sumę 15.
A jak była wpisana 16 to tylko aktywowana nawigacja.!!!? A jaki tam masz licznik chyba z pełnym fisem, czyli końcówka 7M3xxx840? Co ci sie wyświetla na liczniku? Komunikat na FISie o klockach, braku płynu czy zaciągniety hamukec?
cos sterownik mi tego nie przyjmujeConfusedConfusedConfused hmmmm
to chyba nie ma pelnego fisa bo nie pokazuje otwartych drzwi itp a swieci sie ta zolta kontrolka od zuzycia klockow. plynu jest max ,reczny tez ok.
dołączam fotke
Aj Boguś grzebierz w centalnej elektryce /09/, a masz to zrobić w liczniku /18/, dobrze że dałeś fotkę.Angry
Pozdrówka.
Wlasnie wlasnieIdea, tak sobie teraz siedze w pracy i mysle czemu niechce przekodowac a to dlatego wlasnie. Przed wczoraj mialem golfa 5 i turana na takie kodowania i poprostu z przyzwyczajenia ze to ma byc 09 poprostu chcialem i tego sharana zrobic przez sterownik 09 a nie jak wlasnie piszesz przez licznik 18.

Sory jesli kogos wprowadzilem w blad. wroce z pracy to powtorze operacje w wlasciwym miejscu. Ahhhh. mowia ze rutuna gubi i chyba taka jest.
pozdroBig GrinBig Grin

(02-09-2014 00:49)Stefano napisał(a): [ -> ]Aj Boguś grzebierz w centalnej elektryce /09/, a masz to zrobić w liczniku /18/, dobrze że dałeś fotkę.Angry
Pozdrówka.
Lliczniki 17 oczywicie .
18 ogrzewanie pomocnicze.
Czowiek niby dobrze chce a inaczej wychodzi , ale to jak to gadaja taka choroba zawodowaRolleyes
ok zrobione.
17-liczniki , kodowanie, tam mialem 01111 z 01??? zrobilem 00??? i kontrolka juz sie nie pokazuje. dzieki i pozdro.
No fakt ciągle siedzę w tej 18-tce /ogrzewanie - piecyki/ i już tam jakoś palec chyba ciągnie, oczywiscie licznik 17 !!!!!!!!!Huh
Jak piszesz chciał dobrze, ale mu nie wyszło... Angry
P.S.
Podobno za czasów Gierka, chłopisko dobrze chciał, ale mu nie wyszło,.... a złośliwcy zaraz to podłapali mówiąc, zeby tak żle chciał i by mu tez nie wysszło to byłoby w Polsce dobrzeBig Grin
Pozdrowionka dla Norge.
Witam
A czy da się dezaktywować tą kontrolkę za pomocą polskiego vaga?
Stron: 1 2
Przekierowanie