Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Chyba pękła sprężyna z tyłu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jadąc autostradą w Holandii,coś strzeliło z tyłu auta.Przejeżdżałem zagłębienie w drodze i kiedy auto "usiadło" usłyszałem strzał.Jeszcze nie wiem na 100% ale obstawiam sprężynę.Wszystko się okaże jak podniosę auto i zdejmę koło.Czy ciężko jest ją wymienić?
Potrzebny Ci będzie sciskacz Wink
Do czego ściskacz na sprężyny tylne ?..

Tylne sprężyny wymienia się bardzo prosto powiedział bym 30 min roboty.

tylko musisz podnieść sobie cały tył na dwóch windach lub centralnie na jednej ... i odkręcić oczywiście oby dwa koła i amory na raz.
Da się bez ściskacza, ale po co się mordować? Ściśniesz sobie elegancko sprężynę i nie ma problemów z zapięciem amora. Ściskacz można kupić już za 20zł.
Spręzynę wymieniałem beż żadnego ściskaczą wystarczy podniesć tył najlepiej coś podłozyc jakiś pieniek aby było stabilniej łomikiem raczej dłóższym naciskasz na wachacz w dół i Masz luz w moim przypadku pękło górne kółko sprężyny i auto z tej strony miało mniejszy luz między błotnikiem a oponą .
Koledzy dobrze Ci radzą. Dodam że poluzuj drążek stabilizatora na tulejkach oraz uważaj na przewody które idą na wahaczu żeby nie uszkodzić. Ja u siebie wyjmowałem sprężyny żeby wymienić podkładki pod sprężynami.Smile
w tamtym tygodniu wymieniałem kumplowi podkładki pod sprężyny, nie mam najmniejszego problemu, odkręcasz amorek z dołu, ja jeszcze poluzowałem jedną śrubę od tylnego wahacza bo tuleja trzymała i nie chciał wahacz zejść na dół bo robiłem to sam, jak bym miał kogoś pod ręką to nie miałbym problemu z opuszczeniem wahacza, ogólnie zajęło mi to około 45 minut
no i wróciłem do Polski z pękniętą sprężyną,części są już teraz tylko wymienić i śmigać
jakie oryginalnie powinny być sprężyny w auy z niebieskim czy zółtym paskiem
wedle etki niebieski
Przekierowanie