Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Nierównomierne/nadmierne zużycie opon
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3

DUKAT

Witam.
Mam problem,w moim sharanie tnie mi opony od wewnątrz,z czego w jednym miejscu jest bardziej ścięta niż dookoła.

Od razu dodam,że powymieniałem wszystko co tylko miało jakiś luz,zmieniłem felgę i opony,ustawiłem zbieżność i nadal to samo. Podobno kont jest zły,ale wedle programu nie ma w tym aucie ustawienia kontu koła. Może miał ktoś taki problem???? Problem się pojawił po tym jak brat wpadł w dziurę. Poszła felga i amortyzator,wymieniłem na używane od benzyny,ale na 100% dobre bo na diagnostyce pokazało 86% i 84% wiec jak nowe. Ma ktoś jakiś pomysł ?
Ja już się poddałem.
W moim Sharanie w listopadzie też pokazało dobre amory na przeglądzie. Przejeździłem zimę. W tym czasie zaczęło mi drżeć kewe tylne koło, myślałem, że to łożysko ale amor prawy tylny się wylał. Wymieniłem amory z tyłu na nowe i koła na letnie nowe. Lewa tylna opona była zużyta nierównomiernie od wewnątrz. Problem z drganiami z lewego tyłu zniknął. A chciałem zmieniać łożyska. Teraz pojawił się problem z jazdą na wprost - zaczęło mi go ściągać w prawo i nie wiem co jest...
A które opony ci ścina?
Witam
Panowie zalozylem nowe oponki 205/65/15 i okazuje sie ze brzegi opon (zewnetrzna i wewnetrzna) jest lekko zdzierana (2 przednie opony tak samo Tył jest ok)geometria niby ok cisnienie w ogumieniu tez luzow w zawieszeniu nie ma
Co moze byc? Ma ktos jakies sugestie?
Wskazuje na jazdę ze zbyt niskim ciśnieniem powietrza.
2,7 to chyba nie jest za malo Na poczatku jezdzilem 2.5 i zauwazylem ciecie opon pozniej dalem 2,7 i dalej jest to samoSad
A jaki masz wskaźnik nośności opon?
O tego to jeszcze nie wiem sprawdze i napisze
Jak dobrze pamietam to w SGA ma byc 205/60R15 RF
to nie ma znaczenia czy taki profil czy inny. Do sprawdzenia cisnienie oraz amortyzatory bo jak są wycyckane to bedzie zabkowac opony wlasnie po zewnetrznej czesci opony.
Do sharana bardziej typowe by były choć by już 205/60 i tutaj ma być ciśnienie z przodu 2.7b

opony 205/65 nie ma w "tabelce ciśnień" do sharana więc ciężko wnioskować jakie ciśnienie ... ale przekopiuję fragment tabelki z VW Transportera dla takiej wielkości opon.

6x15 205/65 R15 C 100T przód: 3,5 tył: 3,2
6x15 205/65 R15 100T przód: 2,8 tył: 2,5
Stron: 1 2 3
Przekierowanie