Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Błąd 741 kontrola pedału hamulca nieprawidlowy sygnał -błąd sporadyczny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam.tak jak w temacie.mam problem z tym błędem.nawet jak go skasuje po krotkim czasie wywali na nowo błąd. auto sharan 1.9 TDI 110km AFN. mial ktos taki przypadek?
kolego czujnik pedału hamulca od tego możesz mieć ten błąd i może migać ci kontrolka świec żarowych , sprawdź czy działają ci światła stopu bo za chwile mogą przestać lub już przestały.
no predzej mi migala kontrolka od świec żarowych ale przestala . ok sprawdze to dzieki
dzis sprawdzalem ten czujnik pedalu hamulca. w sumie sa tam dwa czujniki pod pedalem. niebieski i czarny. ktory wymienic?? lub czy mozna go jakos rozebrac i wyczyscic?
troszkę zwlekałeś z tym problemem, oczywiście że można go rozebrać i przeczyścić styki, ja tak zrobiłem rok temu jak miałem z tym problem i do dzisiaj działa poprawnie
rozebralem i przeczyscilem styki czujnik czarny i niebieski.nie wiem ktory odpowiada za swiece zarowe? ale niestety nie pomoglo ;/ swiatla stopu mam.sa takie dni ze jest ok ale nie raz jak go cos kopnie to kontrolka mryga ;/
przeczyszcic jak przeczyscic ale trzeba w razie co podgiac te blaszki odpowiednio by po wciskaniu tego cycka jeden obwod sie otwieral a drugi zamykal. Nie ma to zwiazku ze swiecami zarowymi tylko wadliwe dzialanie tego wlacznika powoduje wlasnie odpalenie tej kontorlki pomaranczowej.
sprobuje jeszcze podgiac te blaszki.wesol niebieski czy czarny wlacznik bedzie od wiec??
nowy kosztuje ok 30zl , moim zdaniem szkoda kombinwac
Witam
Czujnik stopu miesiąc temu wymieniony na nowy i wczoraj znowu zaczęła mi mrygac kontrolka od świec,na Vacu błąd 741,wykasowanie błędu nic nie dało,dodam że światła stopu palą się normalnie,jedynie w górnym stopie jedna zaroweczka nie świeci,ale to chyba nie ma na to wpływu?
Pzdr.
Stron: 1 2
Przekierowanie