Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Jaki olej do silnika benzynowego ? ile ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
kupiłem auto i nie mam pojęcia jaki był nalany.
dodatkowo chciałbym tez wymienić inne płyny.
Gdzie znaleźć takie info?
co sądzicie o tym oleju? niby zgodny z SAE 5W-30

[Obrazek: Olej_silnikowy_5_4b2526e8bb150_90x90.jpg]
LINK DO STRONY SKLEPU
Osobiście nie znam ale zalał bym jakimś dobry olejem ,typu Motul, liqui moly, Fusch, ewentualnie mobil lub castrol.
Jeśli nie wiesz jakim był zalany zalej jakiś półsyntetyk 10w40.
właśnie dzwoniłem do gościa, który sprowadzał auto, ale niestety oleju nie zmieniał. nie wie tez od poprzedniego właściciela jaki był lany. niby auto ma przejechane 140tyś ale pewności nie ma na 100% czy przebieg jest oryginalny, choć po wnętrzu wnioskuję, że jest to możliwe.
więc zaleję raczej półsyntetykiem 10W 40
cierny jak trudno ci się zdecydować tu masz watek na temat oleju w nim podałem linki post nr 5 do konfiguracji wg auta doboru olej i znajdziesz coś dla siebie wg upodobań firmy:
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...ej#pid3510
ok, dzieki

(13-06-2011 14:33)daneczek76 napisał(a): [ -> ]cierny jak trudno ci się zdecydować tu masz watek na temat oleju w nim podałem linki post nr 5 do konfiguracji wg auta doboru olej i znajdziesz coś dla siebie wg upodobań firmy:
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...ej#pid3510
zalany syntetyk, 5W 40 MOBIL. zobaczymy co się będzie działo.
Witam

JEśli był już taki wątek to proszę o przeniesienie.

Byłem ostatnio na wymianie oleju, jak sprawdziłem w książce sam naprawiam powinno wejść oleju ok 4,7l.
Tak więc zakupiłem olej i wymiana. Pan pięknie wszystko spuścił przez korek (powiedział że w tym roczniku przez bagnet jeszcze sie nie wymienia), wymienił filtr, i zalewa olej. Po zalaniu ok 4,3 l oleju, stwierdził bym rano sprawdził jaki jest stan oleju i ewentualnie dolał.
Rano sprawdzam a tam 3 mm ponad max. Podjechałem na trasie do innego zakładu i trochę mi odessali oleju, także teraz jest ok max.
Moje pytanie brzmi, o co chodzi?
Według autodaty powinno wejść 4,7 litra, a według tego co zalał3,7l. Auto stało na "prostym", olej przez korek już nie ściekał. Z tego co się orientuję to w silnik ATM wchodzą 4 litry, a ja mam ADY.
na pewno dobrze nie ściekło mogę się założyć że jak by postał jeszcze z parę godzin to te pół litra by się uzbierało po wszystkich zakamarkach w silniku jest tego trochę. Zresztą pierwsze spuszczają olej potem wykręcają filtr po wykręceniu może znowu z korka spustowego w misce pociec.
Podstawa dobrze rozgrzany sinik , i dopiero wymian oleju.
Daneczek temp oleju na kompie przed wymianą była 70 C. Ok zobaczę przy następnej wymianie.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie