Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: AAA - Wymiana nagrzewnicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Niestety jestem zmuszony wymienić nagrzewnicę w moim sharanie. Słyszałem że nie należy to do najłatwiejszych napraw. Z tego co wyczytałem na innych forach to trzeba demontować deskę aby dostać się do nagrzewnicy. Macie może jakieś porady, instrukcję jak to należy wykonać. Wyczytałem również że tą nieszczęsną nagrzewnicę można zdemontować od strony silnika - jeśli który z forumowiczów wie jak to zrobić to byłbym wdzięcznym za podzielenie się tą wiedzą
Był podany link do niemieckiego forum, gdzie była fotoporada. Od strony sillnika nie wymienisz, tam musisz odkręcić kilka śrub trzymających deskę rozdzielczą.
Masz może "linka" do tej strony, bo wszędzie gdzie goście o tym pisali to trzeba było być zarejestrowanym i to nie zawsze pomogło jak się zarejestrowałem
dobra wkrętarka, schemat i wymienisz w 3 godziny, mi sie tak udało u mojego kolegi zrobić, p.s. od strony komory są też śruby które trzymaja deske rozdzielczą
W dziale dokumentacje masz też do ściągnięcia pdf-a z opisem demontażu elementów wnętrza pojazdu. Jest opisany przed- i polift.
Kokpit musisz wyciągnąć a tam jest dokładnie opisane co i jak go trzyma.
Od strony sinika nagrzewnicy nie wyjmiesz bo ona i tak jest w takim "pudle" które zdemontujesz po wytarganiu kokpitu.

Roboty dużo i trzeba uważać aby nic nie połamać bo tam plastic-fantastic na każdym kroku.
jesli bylbys zainteresowany to mam taka nagrzewnice.... mozemy sie dogadac na pw
Jeśli tylko będzie pasowała do mojego to zobaczymy. Natomiast muszę najpierw sprawdzić co tak naprawdę dolega mojej nagrzewnicy, gdyż jak się okazało to mam całkiem odłączoną nagrzewnicę od układu ( odcięte przewody i zaślepione) i właśnie nie wiem czy jest dziurawa czy ma jakie inne dolegliwości.

pretor

(09-08-2014 16:06)mirazz napisał(a): [ -> ]Jeśli tylko będzie pasowała do mojego to zobaczymy. Natomiast muszę najpierw sprawdzić co tak naprawdę dolega mojej nagrzewnicy, gdyż jak się okazało to mam całkiem odłączoną nagrzewnicę od układu ( odcięte przewody i zaślepione) i właśnie nie wiem czy jest dziurawa czy ma jakie inne dolegliwości.

Jak odłączona i odcięte przewody, to na 100% możesz ją wyrzucić i zakupić nową. Nie zapomnij sprawdzić gumowych przewodów, znam takiego co rozebrał wszystko, wymienił nagrzewnice i po złożeniu całości, dalej ciekło z pękniętego przewodu...wierz mi na słowo, nie był tym zadowolony Dodgy
Dziś odstawiłem mojego Szarka do mechanika na wymianę nagrzewnicyHuh
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie