Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Żarówka popielniczki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
gdzie można kupić taką żarówkę?
ew. czy można to przerobić na diodę led, gdyż żarówka ta ciągle się pali...

dane z obudowy: 357 919 243 D, żarówka szklana 1,2 Watt 12V

[Obrazek: 1503b.jpg]
Ja wyciągnąłem szkło i wstawiłem diodę.Działa bez zarzutu.
w serwisie skody lub VW w skodzie będzie tańsza.
Sam kiedyś taka kupiłem w serwisie Skody ale ceny nie pamiętam bo to było ładne z 10 lat temu jak miałem pierwszą Octavie.
tak jak pisze kolega żarówka będzie ze 20 zł kosztować a dioda biła grosze i na-pewno dłużej poświeci.
(12-06-2011 19:07)grzegorz79 napisał(a): [ -> ]Ja wyciągnąłem szkło i wstawiłem diodę.Działa bez zarzutu.

czy ta dioda się nie przepali? w sharanie podobno napięcie skacze od 12 do 14V gdzieś tam czytałem że potrzebny jest jakiś stabilizator napięcia aby ledy się nie przepalały
w kazdym sklepie motoryzacyjnym ja dostaniesz za okolo 1 zl szt. zarowka R5 lub T5. Moze byc bez oprawki bo wymienisz samo szklo.
Ja wczoraj wyciągnąłem to podświetlenie i jakoś nie mogę wymienić samego szkła żarówki
Zaraz zaraz, sama żarówka (Polska) kosztowała mnie 1,4PLN (brutto) nie musiałem wymieniać całej obudowy - mówię o Alhambrze 2003 rok.
(27-10-2011 19:06)tomamar napisał(a): [ -> ]Ja wczoraj wyciągnąłem to podświetlenie i jakoś nie mogę wymienić samego szkła żarówki
kolego, zrób tak jak ja: weź wąskie szczypce/kombinerki, pociągnij od tyłu za miedzianą końcówkę. najpierw jedną, potem drugą - powinny wyjść.
wtedy będziesz mógł wyciągnąć szkło.
składamy w odwrotnej kolejności.
u mnie zadziałało i podświetlanie się pali elegancko
waskie szczypce i wyciagasz banke nawet jak sie rozwali banka szklana to malym srubsztykiem wydlubujesz reszte i wkladasz nowa zaroweczke.
Ja mam taką żarówkę jak na zdjęciu, i niestety jak się wyciągnie bańkę (ciężko wychodzi) to nie ma żadnego gniazda metalowego. Wydaje mi się że bańka i ten plastik to jedna część. Po wyjęciu bańki pozostają w plastiku dwa cieniutkie druciki, zaś na bańce po obu stronach miejsca gdzie wnikają druciki do bańki.
---------------------------------------------------------
Sprawdziłem na necie, i rzeczywiście bańka z plastikiem tworzy całość. Cena ok 25 zł.
Myślę żeby kupić żarówkę 2-3W z długimi "wąsami", po bokach zrobić maleńkie dziurki, i wyprowadzić przez nie te druciki co zostały w tym plastiku. Później przez te same otwory przewlec "wąsy" z żarówki i je razem zlutować i osadzić żarówkę w gnieździe czyli tym plastiku.
Co do ledowych, to dają światło kierunkowe więc chyba się nie sprawdzą, lepsze będę standardowe.
------------------------------------------------------------------------------------------------
cierny rozumiem że wyciągnąłeś te dwie blaszki co wchodzą w kostkę? A jaką żarówkę dałeś i jak później ją łączysz z tymi nóżkami co wchodzą do kostki?
Stron: 1 2 3
Przekierowanie