Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: elektryczna szyba tył lewy nie działa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
witam wszystkich otóż mam problemik w moim autku taki ze nie otwiera się mi tylna lewa szyba nie wiem dlaczego. Była zamknięta aż pewnego dnia chciałem opuścic a tu się nie da ani ze sterowania kierowcy ani tylnego przełącznika. Dziwne jest to ze jak daje zamykanie szyby do góry to słychać przekaźnik w silniku szyby jak na dól to nic się nie dzieje a szyba jest zamknięta więc tylko przekaźnik pyka i jej nie podnosi oczywiście bo nie na już gdzie. Sprawdziłem kable w drzwiach są ok w słupku tylko przeglądłem też dobrze wyglądały nie wiem gdzie już zaglądać. Silnik jak się mu poda prąd działa odwrotnie podam też podnosi. Co sądzicie o tym to jest wersja trendline domykanie szyb z wkładki kluczyka. Co sprawdzić albo zmierzyć może ktoś wrzucił by schemat szyb sharan 2001r 1.9 tdi
Sprawdź przelotke między drzwiami a karoseria ,na 99% winny jest kabel
Zgadzam się z przedmówcą. Sam już to przerabiałem 2x w życiu.
też tak myślałem sprawdzałem na test diody sygnałowy każdy przewód piszczał jeden zielono biały szedł do przełącznika pasażera z tyłu a reszta jeden w jeden miał połączenie a przekaźnik który jest w układzie w silniku nie mógł paśc. ma ktoś doświadczenie jak to sprawdzic najlepiej jakby ktoś z was był na tle dobry i podrzucił schemat bardzo byłbym wdzięczny
Do tej elektroniki sie jeszcze nie dobierałem, ale pomimo że kabelki są przedzwonione, to możesz mieć jeszcze zwarcie, przepięcie, miedzy przewodami, poprzez przetarta izolację...
A głośnik w tych drzwiach działa?
tak działa. drzwi też zamyka odmyka bez problemu jeszcze raz skupie się na tych kablach. I nie wiem czy vag może coś pokazać? Nie testowałem nim. Dziwna sprawa. A wie może ktoś które dokładnie kable sterują zamykaniem otwieraniem szyby żebym dokładniej na nich się skupił w sumie jest ich tam ok 10. Nie wiem który za co jest odpowiedzialny łatwiej by mi było jakby ktoś udzielił mi takiej informacji.
A jak z kluczyka zrobisz, żeby uchylić wszystkie szyby to się otwiera ta szyba ?
nie próbowałem jakoś a rozebrałem silnik. Teraz jeszcze raz sprawdziłem kable są ok do masy drzwi też żaden nie dotyka. Jak wepne ta elektronikę dam na volty miernik i dotykam w miejsce wyjścia na silnik pojawia się przez sekundę może 2 14volt i spada do 0 i oczywiście w gore w dól bez reakcji. Vag nic nie pokazuje
No to teraz sprawdź to napięcie na wtyczce, czy dochodzi do całego napędu tez na chwilę, czy jest dłuzej. Póżniej w kostce przelotce w drzwiach, itd. Mozesz miec problem prawdopodobie z masą, brązowy grubszy kabel.
Stron: 1 2
Przekierowanie