Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Problem z zegarami i resetowaniem - Alhambra 1,9tdi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

bassista

Mam problem z Seatem Alhambrą 2002r, 1,9tdi AUY - wersja bez komputera pokładowego. Do elektromechanika mogę udać się dopiero za tydzień więc wrzucam wątek na forum.

1. Silnik działa bez zarzutu, odpala od ręki, ma kopa, żadne błędy nie wyskakują.
2. Po wyłączeniu zapłonu po jeździe i wyjęciu kluczyka ze stacyjki nie schodzą mi do pozycji początkowej wskazówki zegarów (paliwo, temp, obroty)
3. Po wsadzeniu kluczyka i przekręceniu na zapłon zegary szybko "skokowo" spadają do pozycji początkowej i po chwili ustawiają się tak jak zawsze - wskazania temp i paliwa
4. Zerują mi się ustawienia (licznik trasy, radio, godzina)
5. Samochód dalej odpala od ręki i żadne błędy mi nie wyskakują.

Może to też zbieg okoliczności ale w tym samym momencie przestał działać centralny zamek od strony kierowcy.

Sprawdziłem klemy od akumulatora - są ok, zresztą na wyłączonym silniku światła świecą normalnie, wentylatory też chodzą więc to nie kwestia aku
Dokładnie tak:
http://youtu.be/eoUfCQZfiDg
Masz przepalony bezpiecznik. Już nie pamiętam który numer, ale jak posprawdzasz dobrze to z pewnością znajdziesz który.Rolleyes
Zamek też zacznie działać. Przerabiałem to.

bassista

Wielkie dzieki. Bezpiecznik 32 wymieniony i wszystko dziala jak powinno. Zdrow!
Np. tzn. No problem Smile
U mnie oprócz takiego zachowania zegarów pojawiła się kontrolka ESP, przestała działać klimatyzacja dogrzewanie wnętrza oraz podświetlenie gałek od nawiewu.
Przekierowanie