Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Prośba o analizę logów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, prośba do Szanownych KolegówSmile
Sharan, 1.9 BTB 150 km, 2005r.
Tak jakby trochę mocy mu brakowało, późno się zbiera no i Vmax powinna być wiekszaWink
Pozdrawiam
Statyczne:

Log (0 - 013)
Log (1 - 003)
Log (2 - 011)
Log (3 - 004)
Log (4 - 001)
Log (5 - 023)
Log (6 - 011)
Log (7 - 003)
Log (8 - 007)
Log (9 - 000,000)
Dynamiczne (4 bieg):

Log (0 - 009)
Log (1 - 001)
Log (2 - 010)
Log (3 - 008,008)
Log (4 - 003,003)
Log (5 - 004)
Log (6 - 000)
Log (7 - 011,011)
zrob pozadnie jeszcze raz dynamiczny 008 w pelnym zakresie oborotwym. Sprawdz rozrzad- czy nie ma luzu na pompie wodnej i czy pasek rozrzadu nie jest luzny. Pompki malaj troszke podniesione korekcje ale nie ma tragedii. Filtr paliwa kiedy wymieniany był??
filtr wymieniałem mniej więcej rok temu, miałem go niedługo zmieniać. Jutro zrobie 008 i wrzuce. Dzieki wielkie za szybką odpowiedź
znalazłem jeszcze 008 z wczoraj, myślę że powinien być ok, jeśli nie to będę mógł go zalogowac dopiero jutro, bo żona ukradła autoSmile pompy wodnej i paska nie sprawdzałem jeszcze, z tego samego powoduSmile

Log (0 - 008)
byłem u znajomego mechanika, powiedział że z pompą i paskiem wszystko ok (sam nie wiem jak to dokładnie sprawdzić), powiedział jeszcze, żeby spróbować wgrać od nowa soft, czy to dobry pomysł?
i jak ten 008? może być? mam się czym przejmować?
Generalnie nie ma tragedii. Powinien iść dobrze. Powietrze ma paliwo ma.
wydaje mi się również jakby był głośniejszy przy wyższych obrotach, w statycznym 004 synchronizacja kąta niby w normie, ale się waha, tym bardziej w dynamicznej. czy to jest normalne? a może to być jakaś przyczyna której nie stwierdzimy przez Vag?
Ja bym pokręcił kątem synchronizacji. Nie zawsze musi być blisko zera.
po zmianie rozrządu jeździłem z kątem - 2,8 do - 3,2 zanim ogarnalem kabel i Vaga minął rok i dopiero ustawilem, a to chyba nie było najzdrowsze.
Czytaj co napisalem. " nie zawsze musi byc blisko zera" by bylo dobrze.
Poza tym warto tez sprawdzic ustawienie pompek bo one tez po pewnym czasie wymagaja takiej operacji ale tez moze ktos cos tam grzebal.
wybacz ale dopiero się uczeSmile a jakie ustawienei pompek jest najlepsze? z tego co czytałem to 180? nigdy tego nie sprawdzałem
w jednych bylo ze 225 a w innych 180. Tu akurat wazne by nie bylo tak ze po sprawdzeniu wyjdzie ze sa dwa obroty czyli ponad 700 stopni. Czyli rozjechanie sie totalne. Tu wtedy sa braki w mocy znaczne. Ustaw jak cos na 225 stopni. Tak samo jak osadzenie w gniazdach- tak jak ksiazka nakazuje.
Stron: 1 2
Przekierowanie