Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: 1.8T jak wyjąć alternator?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
ktoś podpowie?
Wymontowanie i zamontowanie alternatora, 4-cylindrowy silnik benzynowy 1,8 l, 2,0 l i 4-cylindrowy silnik wysokoprężny 1,9 l, 06.00 ►:
[attachment=2913]
dobra może źle to opisałem.
Jak wyjąć alternator z komory silnika nie ruszając pompy wspomagania i sprężarki od klimatyzacji?
Bo jak go odkręcić to ja wiem Smile
ma ktoś jakiś pomysł?
Ja kombinowałem i inaczej nie dało rady go wyjąc jak odkręcić sprężarke klimy (oczywiście bez odciągania czynnika) i pompę wspomagania ale szału po odkeceniu też nie było ale dało radę.
wielkie dzięki
nie próbowałeś podnosić silnika i wyciągać górą??
Nie nie próbowałem bo górą to mu dużo brakuje żeby wyjąć nawet jak bym miał silnik podnosić.Tylko dołem.
ok

będę próbował w weekend
Tylko jak będziesz wyjmował to od razu odkręcaj pompę wspomagania nie musisz jej wyjmować całkowicie tylko opuścić na przewodach tak samo ze sprężarką klimy wystarczy ją odkręcić i przesunąć.
Tylko uważaj na to żeby nie złamać rurki od bagnetu bo mi to się przydarzyło ,rurka nie droga bo około 20zł w VW ale przeje.......ne wymienić
rurkę mam nową Smile
niedawno jak dłubałem przy alternatorze jak chciałem wyjąć regulator to rozpadła się na drobne kawałki
Dzisiaj dostanę altka który sprezentował mi kolega Wesol i pada pytanie: jak wam poszła wymiana? Rozumiem że najlepiej dołem? Da radę leżakując na ulicy czy bez podnośnika nie da rady? Jak długo może zająć wymiana?
Stron: 1 2 3
Przekierowanie