Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Jakie spalanie przy instalacji?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mam VW SHARAN 2,8 VR6 z instalacja gazową sekwencyjną. Moje pytanie jest pewnie bardzo popularne, ponieważ chodzi mi- ile powinno palić takie auto z instalacją? Słyszałem różne opinie od poniżej 10L do 20L na 100km. Mój pali średnio 15-17l/100km i nie wiem czy jest to normalne spalanie bo chciałem oddać go do regulacji instalacji ale nie wiem czy to coś da. Staram się jeździć spokojnie bez jakiegoś kręcenia
mnie tak zastanawia co mozna regulowac w tych instalachacj. Co ci gazownicy tam wyrabiaja w tych sinikach. Mieszanka zawsze ma byc stechiometryczna. Nie wolno ani przelewac ani niedolewac bo skutkiem tego poza mneijsza moca beda tez problemy z motorownia. Regulator spalania jest pod prawa nogą. Na powietrzu samym nie da sie jedzic.
Dzięki za podesłanie wątku o spalaniu. Jeden gość tam pisał że miał walnięty reduktor i autko paliło mu jak smok. Jakie są objawy jak jest reduktor walnięty. Z tego co goście pisali to rozbieżności w spalaniu są ogromne.
15-17l/100km to chyba norma. Mój też tak pali a regulacja mieszanki jest prawidłowa.

Poniżej 10l/100km?? Taaa, mam paska 1.8 90KM to pali 9l/100km. Teraz dorzuć 50% bo masz 50% więcej cylindrów :-) plus 50% bo sharan waży 2 tony a pasek 1.4 tony no i już masz wynik tak na oko :-)
Inna sprawa, że te silniki do oszczędnych nie należą...

Marcins1

Witam.
Tak trochę zbaczając od tego silnika i marki to jestem w posiadaniu Mitsubishi Pajero z silnikiem V6 3500cm3, który to przy spokojnej jeździe jest w stanie zadowolić się 13 litrami gazu, przy normalnej jeździe mieszanej 15 litrów.
Jeżeli w dużym silniku reduktor będzie dobrany "na styk" nie uzyska się rozsądnego spalania.
moja Adelajda paliła - 11- 13 w trasie do 110 km/h - po co szybciej
w miescie 15-18 w zaleznosci od korka
a byl to aftomat Wink

teraz mam Sharika, tez VR6 sale jeszcze bez gazu w manualu 4x4 to nie wiem jeszcze.
Pytam o regulacje instalacji, gdyż auto stało przez dwa lata nie jeżdżone i czy przez to instalacja się gdzieś nie rozregulowała?
Szukaj Kolego szukaj - szukarka nie gryzie - w wątku o spalaniu ADY tez pisaliśmy i porównywaliśmy z VR6 .

Bliżej 15l wg mnie powinno być - zależy od wielu czynników, 2 but, 4-ro but, aftomat, but kierowcy, teren załadowanie - nie sposób określać ogólnie i jednoznacznie.

Sama w sobie w zasadzie nie powinna się rozregulować, czy w ogóle auto nie było palone przez te 2 lata ? Tak czy inaczej nie zaszkodziłaby kontrola instalacji lpg po takim okresie choćby ze wzgl. na najzwyklejsze starzenie gumy przewodów

a smok to pali ok. paczki dziennie - nie napisze jakich bo jest zakaz reklamy Smile
Ala z automatem. Jazda spokojna tak do 100km/h, mieszana, miasto trochę trasy to pali 16/100. W tym roku wracając z nad morza przez wiochy prędkość 60-80 spaliła 10/100.
Stron: 1 2
Przekierowanie