Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: problem z układem kierowniczym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Od jakiegoś czasu zauważyłem że jak kręcę kierownicą to koło silnika słychać taki dziwne brzęczenie. Jak nie kręcę kierownicą to jest spoko, tylko jak kręcę kierownicą. Znajomy poradził abym sprawdził poziom płynu od wspomagania- trochę brakowało - dolałem ale problem nie ustał. Co to może być?
Mam jeszcze jedną sprawę do forumowiczów a mianowicie będę wymieniał przeguby, które są między kierownicą a maglownicą. Macie może jakiś instruktarz jak to trzeba prawidłowo wymienić, bo zauważyłem że mam luzy na tych przegubach jak kręcę kierownicą.
Z góry dzięki za pomocRolleyes
Może to pompa wspomagania hałasuje. Obsłuchaj dokładnie.
Ja mam zalany zielony płyn febi i wszystko jest ok
A jak mogę wymienić ten płyn od wspomagania, bo nie wiem jak się za to zabrać. Może ma który jaką instrukcję jak to zrobić?Huh
jesli olej nie jest jakis zasyfiony, rozcienczony woda czy zważony to wszelkie wymiany to nie pomogą. Złudne nadzieje. Generalnie wymiana takiego oleju to nie jest zbytnio przeiwdywana przez producenta dlateog tez nie ma korka do spuszczania oliwy. Trzeba sobie poprostu jakos radzic i odkrecic jeden przewód.
Sorrki, Ale ze mnie nie jest przedni mechanik i mógłby mi ktoś podesłać opis ewentualnie rysunek gdzie znajduje się ta pompa od wspomagania, abym mógł sprawdzić czy to ona tak brzęczy. Big Grin
Ale co ma brzęczenie pompy od wspomagania wspólnego ze starym płynem. Huh
Wymieniłem płyn od wspomagania, faktycznie widać było że jest już stary. Cały układ pracuje jakby lepiej natomiast brzęczenie nie ustało. Jest opcja że jakieś łożysko w tej pompie padło i przez to tak brzęczy?
Przekierowanie