Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Pęknięta gumowa osłona wiązki drzwi/klapy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam szarańcze.
Przy okazji corocznej walki z tematem "a dlaczego któryś z głośników nie działa" okazało się że niestykanie głośników nie zawsze to pęknięty przewód tylko słaby styk na złączu wiązki. Przy okazji tej diagnostyki okazało się że gumowa osłona wiązki drzwi kierowcy jest pęknięta Sad. Załączyłem kilka zdjęć. Trzeba by jakoś tą gumę wyjąć. Są dwie opcje. Poprzez przepchanie przez szerokie złącze. Może i tak ale po poluzowaniu zatrzasków oznaczonych na żółto nie mogę wyjąć złącza. Być może trzeba jakoś popstrykać tym różowym zatrzaskiem ale mi się nie udało. Ten pstryczek przesuwa się w jedną i w drugą ale coś jeszcze trzyma. Pozostaje druga opcja: rozebrać całe drzwi i wypruć wszystkie kable i do dzieła. Słabo to widzę bo nie wiem czy nie natknę się na złącza szersze niż to w słupku a do tego full roboty. Jak wy to widzicie?
Wiesz co, skleroza daje o sobie znać, bo jakoś to ściągnąłem przy wymianie drzwi, ale zabij mnie a nie pamiętam czy jakoś to się dało rozłączyć czy ściągnąłem to już po tym jak wytargałem całą wiązkę z drzwi. Dodgy
Jedynie mogę podpowiedzieć, że w drzwiach nie ma już większych wtyków, bo później to się rozchodzi na poszczególne kostki do np. lusterek, przełączników szyb itp. Kurde, teraz mi dałeś zagadkę, będę chodził i się zastanawiał jak to tam jest Tongue
No ... będę czekał jak się się w głowie odpowiednie połączenia neuronowe zestawią i dobijesz się do zabunkrowanej informacji. Czy mocno trzeba rozbebeszać oprócz tapicerki i pianki aby dobrać się do wszystkich kostek?
Panowie na co powinienem się szykować jak chciałbym dostać się do wszystkich złączek elektrycznych w drzwiach aby je wypiąć i przełożyć przez gumowy peszel łączacy drzwi i samochód. Tapicerkę zdejmę, natnę butylową uszczelkę która będzie między blachą a gąbką i co dalej ... ?
Chodzi mi szczególnie o to czy trzeba zdejmować lusterko aby wypiąć wtyczkę elektryczną idącą do niego???
http://www.vw-sharan.pl/forum/newreply.p...Znalazłem coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=m2XTMhzEo2Y
Złączka chyba jest w drzwiach więc lusterka nie trzeba będzie zdejmować?
Witam. jak w temacie mam zamiar wymienic ową gumę harmonijke tylko jak? moze ktoś ma sposób na taki cud techniki .dodam ze sharan 2005 i zlaczka jest okragla .pozdrawiam i gdzie to kupic lub pod jakim tytulem szukać
Pierwszy sposób najszybszy i najprostszy to przeciągnąć przez tą okrągłą wtykę.
Drugi mniej ryzykowny że nam się guma odkształci czy też uszkodzi to:Sciągnąć poszycie drzwi porozpinać wtyczki i przeciągnąć całą wiązkę przez harmonijkę i po sprawie.Rolleyes
Taką gumę harmonijkę możesz dostać na każdym szrocie gdzie maja SGA. Często jest tak ze wiązka jest uszkodzona a guma cała.Jak coś to pisz na priva mam gumy i całe wiązki w domku.Smile
siemanko. W związku z tym pytanko. Bo mi nie gra (lewe drzwi ) i na bank to wiązka bo czasem jak ruszę to się odezwie. To pod gumą jest wiązka która wchodzi w słupek o drzwi i można ten kawałek wymienić(znaczy jest rozłączana) czy to są całe przewody idące np od radia do głośnika, czy od sterownika do lusterka itp. Czy można wymienic ten kilkucentymetrowy odcinek i po sprawie.
Drugie pytanko, jak to zdemontować, tapicerka czy jakoś łatwiej. A od strony słupka jest wtyczka czy też przewody.
Wiązki są łączone na słupku drzwi - trzeba odkręcić śrubę (duża, plastikowa obręcz na złączce) i w ten sposób rozłączasz wiązkę. Od tego miejsca wiązka jest już w całości wewnątrz drzwi.
Pękają kabelki te w drzwiach. Czyli rozpinasz wtyczkę na stupku B jeśli mnie pamięć nie myli i możesz nawet drzwi ściągnąć z auta i sobie na stole cała kabloteke drzwi rozptuc na poszczególne druty i je powymieniac. Nie ma tak ze jest wtyczka w drzwiach wiązka 25cm i wtyczka w słupku nadwozia by sobie kupić tylko ta część i w 5 min wymienić. Trzeba niestety kable uciąć wewnątrz drzwi i dolutowac kabelki po tę 25 cm.
Wczoraj wymieniałem wiązkę w drzwiach znajomemu. ktoś ją wcześniej przerabiał bezmyślnie i za grubo jest w gumie. Zdejmuje się boczek z drzwi i jak koledzy piszą odpinasz kostkę a na koniec wyjmujesz całą wiązkę. Cała nie uszkodzona wiązka kosztuje 50 zł i pół godzinki roboty na wymianę. Na pewno dłużej posłuży taka wiązka niż ta przerabiana.Smile
Stron: 1 2
Przekierowanie