Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Problem z parktronic - tył
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Jestem nowym użytkownikiem forum a także VW Sharan 1,9 tdi 115KM silnik AUY. I pewnie taki temat się przewinął,ale proszę o wyrozumiałość i pomocSmile
Mam problem z parktronikiem tył. A dokładnie dzieje się następująco:
- po wrzuceniu biegu wstecznego rozlega się jeden pojedynczy dźwięk - czyli prawidłowo, lecz nie ma reakcji czujników, przy czym przód działa poprawnie.

Do tej pory sprawdzono:
-wiązka od czujników - sprawdzona miernikiem na przejście -ok
-wiązka od centralki do wtyczki dla wiązki czujników - sprawdzona na przejście - ok
- tylne czujniki założone na przód - działają
- przednie (działające poprzednio)założone na tył - nie działająSad
- czujnik wstecznego działa, bo światła wsteczne pojawiają się za każdym razem
- nie wiem czy to normalne,ale jak wrzucę wsteczny pojawia się dźwięk, później wrzucam luz, ponownie wsteczny i nie ma tego dźwięku, dopiero po wyłączeniu i załączeniu zapłonu pojawia się sygnalizacja włączonych czujników, czy to normalne??

Dodam też,ze przejściówka gniazda od przyczepy nie jest włożona a hak zdjęty.
Z góry dziękuje za pomoc i mam nadzieje,że ktoś pomoże w jakiś sposóbSmile

pozdrawiam forumowiczów..
(03-07-2014 21:40)MarcinD napisał(a): [ -> ]nie wiem czy to normalne,ale jak wrzucę wsteczny pojawia się dźwięk, później wrzucam luz, ponownie wsteczny i nie ma tego dźwięku, dopiero po wyłączeniu i załączeniu zapłonu pojawia się sygnalizacja włączonych czujników, czy to normalne??
Tak.
Po opisanych objawach szukałbym usterki przy gnieździe haka (jeśli oczywiście hak jest fabryczny).
Czyli co sugerujesz,ze usterka moze byc w zasilaniu haka? i cały uklad mysli,ze ma caly czas zalozony hak i rozlacza czujniki??:)dzieki za odpowiedz i w wolnym czasie przeswietle przewody od haka..

Pozdr
(04-07-2014 13:14)MarcinD napisał(a): [ -> ]cały uklad mysli,ze ma caly czas zalozony hak i rozlacza czujniki??Smile
Tak podejrzewam, skoro reszta jest sprawna.
A mógłbys jeszcze kolego naswietlić mi mniej wiecej gdzie tego dokladnie szukac..jakis kostek, polaczen i wszystkiego co mogloby miec wplyw na te czujniki? Gdzie ta wiązka od chowanego haka idzie do kabiny, gdzie te przyłącza sąSmile bo tutaj jestem dość zielony..Smile
Bylbym wdziecznySmileBędę informował o postępachSmile
U mnie wygląda to w ten sposób:
http://zapodaj.net/01fff89d2f9a7.jpg.html
http://zapodaj.net/871706d476fc9.jpg.html
Od gniazda odchodzi przewód, który wchodzi w podłogę. Od niego odgałęzia się cieńszy, który idzie pod zderzak, zakończony kostką. Prawdopodobnie łączy się z wiązką czujników parkowania, ale nie udało mi się tam zajrzeć.
Kolego VAG do ręki i wchodzisz w park asist i wyjdzie Ci co jest nie tak.
OK, tylko teraz tak.. ten przewod ktory wchodzi do kabiny idzie, gdzies na lampy do zasialania.. bo kiedys u brata w Borze bylo tak,ze mozna bylo ominac wiazke haka i podpiąc lampy w oryginalna instalke.. moze i tutaj mozna tak zrobic.. tylko gdzie są te przyłacza?? po lewej stronie, gdzie jest miejsce na hak i klucz do kół??

A co do VAGa postaram sie zoorganizowac kabelek i sprawdzic cos kompemSmile

Pozdr
Dzięki za odpowiedziSmile
Przekierowanie