Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Półosie i przeguby
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Mechanik stwierdził, że w moim autku siadają przeguby i półoś.
Czy warto bawić się w regenerację?
Znalazłem taką ofertę:
http://www.robro.com.pl/#!home/mainPage
miał ktoś może do czynienia z tą firmą?

Co warto jeszcze wymienić przy okazji - czy np. podporę też?
Na pewno mam kłopot po prawej stronie, czy musowo należy wymienić obie strony czy wystarczy tylko prawa?
kolego o polosiach, podporach i przegubach juz tyle bylo ze sam widzisz ze nikt ci nie odpowiada. Poszukaj, poczytaj, pomysl.
Dzięki. Już trochę poczytałem.

Znalazłem coś takiego na alle...

http://allegro.pl/polos-przegub-galaxy-s...96298.html

Cena nie duża. Czy faktycznie da się to zamontować zamiast tej aluminiowej podpory? Tylko firma nic mi nie mówi.
kolego tak jak juz bylo na forum pisane wielokrotnie powtarzane to sa rzeczy robione z gumy i plastiku w stosunku do ori. Rob jak uwazasz. To czy jest to wersja alu czy stalowa nie ma nic kompeltnie znaczenia. I do jednego i do drugiego czesci sa dostepne. Nawet uwazam ze wersja alu jest lepsza. Zakladasz lozysko za 35 zl w ten kosz alu i po sprawie. Polos podpory trzeba dac do regeneracji. Przegub wewnetrzny dac od audi uzywany bo nowego nie ma a ni do audi ani do SGA. Zadne tam zamienniki i inne dziady. Ten kto to sprzedaje pisze jakies prednie co to za tekst "nowa PRAWA wzmocniona kompletna półoś". Co to znaczy wzmocniona co tam jest wzmocnione jak metal jest lichy. Rob jak pisalem wielokrotnie czyli podpora do regeneracji i przegub od audi i masz z apolowe tej kasy tak jak byc powinno.
Dobrze piszesz wesol, tylko w życiu bywa różnie.
Nie tak łatwo zgrać naprawę autka z regeneracją np. półosi. Niestety na zapytania o cenę regeneracji otrzymałem wymijające odpowiedzi, że niby zależy od stanu półosi itp.
Nie mam czasu na takie zabawy.

A co sądzicie o tej firmie:
http://allegro.pl/polos-prawa-podpora-sh...90943.html
czy to faktycznie jakość OE ?
kolego caly czas nie ruzmiesz co ci pisze. Robisz to auto dla siebie czy pod sprzedaż?? Wszedzie jest pisane na forum ze pozadnei to tylko ori albo jeszcze lepiej to dac do regeneracji. Podawalem chyba z dwóch tematach nr tel do goscia co to robi pozadnie inni tez podawali chyba ze kozystali z innych szpeców od takich spraw. Zrozum ze nie ma opcji by polos za 500 zl nowa byla lepsza od regeneracji kotra kostuje tez tyle samo. Nowa kosztuje ze 4 razy tyle wiec jak myslisz mozna cos zrobic za jedną czwarta ceny cos dobrego?? Nie wiem gdzie pytales o te regeneracje ale ja takich dziwnych pytan nie mialem. Jak regenerują to co za roznica jaki stan jest wielowpustu?? Poza tym w tym luknu to podaleś półoś podpory do wersji stalowej a podawales ze masz wersje z koszem alu. Kolego poczytaj troszke na forum i zamiast kombinowac kozystaj ze szlaków przetartych. Juz dawno bys ta sprawe zalatwil bez problemu.
Jako ciekawostek ci juz podam ze motomax z Torunia tez robi takie podpory od podstaw i za prawie dwa razy tyle(cos kolo 800-900zl) i tez tu kilku pisalo ze lipa po pewnym czasie.

Rób jak pisano bo inaczje to bedzie druciarstwo wytrzymujace miesac badz dwa.
(30-06-2014 21:19)wesol napisał(a): [ -> ]Poza tym w tym luknu to podaleś półoś podpory do wersji stalowej a podawales ze masz wersje z koszem alu.

Dla takiego laika jak ja to nie do wychwycenia, ale dzięki za spostrzeżenie bo już chciałem zamówić.

W Motomax-ie odpisali mi, że "koszt regeneracji półosi jest uzależniony od jej stanu". Na alle... wystawiają chyba po 950, ale jak mają problemy ze stanem to i nie mam zaufania do ich regeneracji.

Na razie chyba sobie odpuszczę, bo niestety to nie robota dla laika tylko dla mechanika.
z tym motomaxem to ja juz nic nie rozumiem. Jak pytalem keidys to mi mowil gosc przez telefon ze takich rzecyz sie nei regeneruje ze robia od podstaw i tak juz dzialaja kilka lat z tym tematem a teraz nagle jakas regeneracja. Poza tym tez pytalem to nie mili na stanie dla wersji alu i trzebaby czekac z tydzien czy dwa.
Pisalem daj do regeneracji koszt okolo 500 zl. Wymien lozysko 35 zl, wymien przeguby wewentrzne na uzywki od audi ( chodza cale polosie po okolo 200-300 zl ale mozna i taniej ucelowac}. Wymienisz i nie bedzie drgan nawet przy 200km/h
Prośba jakbyś mógł przypomnieć namiary na gościa, który regeneruje półośki i przeguby. Boję się tylko, że po demontażu może się okazać, że moja półoś nie jest oryginalna. W końcu samochód ma swoje lata więc mogą być niespodzianki.
Ostatnie pytanie laika, żeby już nie męczyć tematu - czy ta półoś będzie pasować:
http://allegro.pl/polos-prawa-audi-a4-b6...82585.html

czy tak jak stoi pasuje w całości, czy trzeba przekładać przeguby ?
Przelożyć trzeba przegub.
Zadzwoń pod ten nr tel 602285471 gość mi regenerowal i zero problemów.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Przekierowanie