Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Gdzie jest zawór DV w 1.8T
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam, jak w tytule tyle że dokładnie bo tego auta jeszcze nie znam a nie mogę znaleźć w tej ciasnocie. Podobno z przodu na dole ale gdzie...?
Pod filtrem powietrza, dojdziesz od dołu chyba że wymontujesz filtr. Faktycznie ciasno szczególnie tam. Confused
Trzy posty pod Twoim jest opisany ten zawór.
Tam jest napisane że od turbiny idzie wąż itd.. Nigdy nie jeździłem dieslem i nie znam układu doładowanego. Nigdy też nie miałem VW i nie znam wcale budowy. Nie wiem gdzie jest schowana turbina. Pod filtrem powietrza już mi coś mówi. Dzięki, poszukam.
Zawór dv jest w turbo benzynie nie w dieslu.
Chodzi po ogólnie o układy doładowane. To był tylko przykłąd. Tak się złożyło że praktycznie całe życie śmigam benzyniakami i raz tylko, dwano temu miałem diesla i to bez turbiny chyba jeszcze.
tak tylko ze zawory DV czy BO maja tylkobenzynowce adeisle tego ani nie potrzebuja ani nie ma jak tego zalozyc.
Jezu, chodzi o to że gdzieś, ktoś napisał że DV jest połączony wężem z turbiną. A gdzie ta turbina w ogóle jest bo nie leży na masce i od góry tez jej nie widzę. Tylko o to chodzi.. Kwestia konstrukcji i umieszczenia elementów. Tylko tyle. Nic z techniki co ma a co nie.
kolego wybacz ale jak nie mozesz odnaleźć turbiny w aucie to lepiej nie dotykaj tam nic poza kolem kierownicy.
Sory ale cię zawiodę i będę dłubał. Wcześniej jeździłem tylko Fordami i BMW i też musiałem je poznać.
Dziękuję za twój brak pomocy ale nie skorzystam Wink Pozdrawiam
turbina znajduje się na kolektorze wydechowym , prawdopodobnie z tyłu silnika.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie