Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: klakson - trąbi cały czas
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam,
sytuacja wygląda tak:
Sharana kupiłem mniej więcej rok temu, po ok. 2 miesiącach przestał mi działać klakson - no dobra, podobno niektórym się to zdarza - znalazłem odpowiedni bezpiecznik, wymiałem i mogłem trąbić Smile

2 tygodnie temu przejechałem przez muldę na osiedlu (wcale nie szybko) i na kilka sekund włączył mi się klakson dobra, zdarza się - jechałem jednak dalej i po 3 km włączył się już na dobre (czyli pozostałe 2 km) jechałem wzbudzając zdziwienie innych kierowców i pieszych Smile

czyli było tak - kluczyk w stacyjce - klakson trąbi, wyciągnę kluczyk, jest cisza. Wyciągnąłem więc bezpiecznik od klaksonu i teraz jeżdżę bez trąbki :/
Dodam jeszcze, że po wyjściu z samochodu, po prawej stronie (od pasażera) czuć było dość charakterystyczny smród topionych kabli/plastiku.

Może ktoś miał taki przypadek, albo może ma jakiś pomysł, co to może być, albo gdzie tego szukać?

Dodam jeszcze, że Sharan nie ma alarmu - albo przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo Wink

kazix
kolego może się zwarcie zrobiło przy kierownicy?? albo możesz mieć oryginalny alarm, najszybciej można sprawdzić czy na słupkach "B" u góry masz czujniki za taką siateczką,albo czy jest klakson na podszybiu po środku, ewentualnie spaliła się wiązka od klaksonu , a jak za pierwszym razem spalił ci się bezpiecznik to włożyłeś taki sam czy mocniejszy ??????
Może się przekaźnik skleił?
witam i dzięki za odpowiedź…

przyznam, że jestem samochodowym analfabetą, niestety :/
bezpiecznik był 10 i na taki też wymieniłem, może jak powiecie, gdzie jest ten słupek "B", to sprawdzę, czy jest coś za tą siateczką Smile
klakson prawdopodobnie jest gdzieś po stronie pasażera - może tam szukać, tylko prosiłbym o podpowiedź, jak w ogóle wygląda cały mechanizm?

przypomniało mi się, że jak samochód trąbił i nacisnąłem na klakson, to wciskał się (czyli to raczej nie przycisk w kierownicy) i wtedy trąbił jeszcze głośniej?

trzeba zacząć od któreś strony - może lepiej od tej, która śmierdziała - czyli gdzieś za lampą pasażera szukać?

pozdrawiam i dzięki
kazix
(20-06-2014 22:47)kazix napisał(a): [ -> ]witam i dzięki za odpowiedź…

przyznam, że jestem samochodowym analfabetą, niestety :/
bezpiecznik był 10 i na taki też wymieniłem, może jak powiecie, gdzie jest ten słupek "B", to sprawdzę, czy jest coś za tą siateczką Smile
klakson prawdopodobnie jest gdzieś po stronie pasażera - może tam szukać, tylko prosiłbym o podpowiedź, jak w ogóle wygląda cały mechanizm?

przypomniało mi się, że jak samochód trąbił i nacisnąłem na klakson, to wciskał się (czyli to raczej nie przycisk w kierownicy) i wtedy trąbił jeszcze głośniej?

trzeba zacząć od któreś strony - może lepiej od tej, która śmierdziała - czyli gdzieś za lampą pasażera szukać?

pozdrawiam i dzięki
kazix

Kolego słupek "B" jest koło kierowcy, a ta siateczka jest przy suficie , klakson trąbił ciągłym sygnałem czy przerywanym???bo jeśli ciągłym to raczej nie alarm bo alarm jest przerywany . klakson znajduje się po prawej stronie za halogenem lub jak kto woli za kratką , może taśma przy kierownicy się padła to też warto sprawdzić
Trąbki czyli klakson jest zamontowany pod zderzakiem od strony pasażera obok osuszacza od klimy. Pewnie poszła wiązka lub kostka jak przejeżdżałeś przez muldę i zrobiła się zworka. Jest tam dwie trąbki obok siebie.Smile
witam,

przepraszam, że dopiero teraz odpisuję - wakacje, itp.

trąbki były do wymiany, razem z osuszaczem od klimy - "ruda je pożarła" Sad

pozdrawiam i dzięki
kazix
Przekierowanie