Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Zaślepka w podłodze/podwoziu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
dzisiaj znalazłem takie coś w podłodze po stronie pasażera.
Ciekawy jestem czy ktoś już się z tym spotkał i czy jest możliwość żeby tą drogą dostawała się woda?

http://zapodaj.net/146cc434c4fd4.jpg.html

Pozdrawiam
Zmień rozdzielczość zdjęcia bo to wygląda jak 30-centymetrowy korek do wanny.
Jest możliwe.
Silicon nie jest najlepszym patentem bo twardnieje całkowicie i odwarstwia się od metalu.
Bardzo dobrym sprawdzonym patentem jest osadzenie zaślepki na uszczelniaczu butylowym stosowanym w pojazdach kempigowych i łodziach np. TEROSTAT 2759 - niestety nie jest tani 50-60zł za kartusz do pistoletu i nie występuje w małych opakowaniach.
Można też na jakiejś gęstej konserwacji samochodowej (biteksowatej) lub innej masie uszczelniającej osadzić taką zaślepkę i też będzie.
Wyciągnąć zaslepke oczyścić. Posmarować biteksem smoła rozcienczona benzyną i będzie ok.
Ok. Dzięki. Dzisiaj wezmę się za uszczelnienie tego
(16-06-2014 14:55)frik napisał(a): [ -> ]Witam
dzisiaj znalazłem takie coś w podłodze po stronie pasażera.
Ciekawy jestem czy ktoś już się z tym spotkał i czy jest możliwość żeby tą drogą dostawała się woda?

http://zapodaj.net/146cc434c4fd4.jpg.html

Pozdrawiam
Woda raczej się tędy nie dostaje - chyba że jeździsz po listwy w wodzie Smile
Ja bym nic nie robił - zostawił jak fabrycznie jest czyli wciśnięte.
Woda do środka i tak przez grodź się dostaje - przez nawiew powietrza i bokiem między szybą a błotnikiem. Zrobisz jak zechcesz ale gdyby producent obawiał się o szczelność tego elementu to by go pewnie nie było albo by go dodatkowo uszczelniano fabrycznie. Praw natury nie da się oszukać - woda do góry nie płynie Smile

Stąd też ciekawy jestem czy komuś tą drogą dostawała się woda. Parę ostatnich dni jeździłem z odsłonięty dywanem i wygłuszeniem i gdy samochód stał na deszczu to w środku było sucho. Zbierała się za to woda w czasie jazdy.
(18-06-2014 12:19)frik napisał(a): [ -> ]Stąd też ciekawy jestem czy komuś tą drogą dostawała się woda. Parę ostatnich dni jeździłem z odsłonięty dywanem i wygłuszeniem i gdy samochód stał na deszczu to w środku było sucho. Zbierała się za to woda w czasie jazdy.
Jeżeli ta zaślepka jest w podłodze i jest na swoim miejscu to jak nie wodujesz samochodu to nic tędy nie wleci. Pisałem już że woda dostaje się albo przez wlot zimnego powietrza jak odpływ w rogu grodzi jest zapchany albo między słupkiem A a błotnikiem (często się to zdarza). Jak masz wyjęty dywan to popatrz którędy sączy się woda jak polejesz wodą przednią szybę.
Czy były montowane fabrycznie zaślepki profili podwozia czy progów? Jak to u Was wygląda? Montować w rdzewiejącym po naprawie i zabezpieczeniu?
Były okrągłe i zdaje się owalne. Kiedyś kupowałem do swojego w ASO to jakieś grosze. Po 15 latach są już spękane.
Przekierowanie