Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: ceramizacja - co sądzicie o tej metodzie??
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

polecam stronę

ceramizacja

Co sądzicie o tej metodzie naprawy silników jak i innych podzespołów??
Może ktoś z was już używał i ma jakieś doświadczenie ??
Kiedyś o tym myślałem ale nigdy się nie odważyłem. Przerzuciłem się za to z oleju Mobil (Sharik połykał go około 1L na 15 tyś.) na Liqui Moly 10W-40 z dodatkiem MoS2 i na pewno zjada go mniej. Za to nie zaobserwowałem cichszej pracy silnika, a łagodniejszy start bardziej wiąże z wymianą świec której dokonałem w zimie. No ale nie przejeździłem jeszcze całego cyklu więc się okaże. W razie czego przerzucę się na ten:
[Obrazek: DIESEL_LEICHTLAU_4a1ae751aa25b_90x90.jpg]
Ja stosowałem ceramizer do mojego Espace. Z pewnością "jakoś" to działą, bo ostatecznie tak go uszczelniło, że jak był dobrze zagrzany, to nawet rozrusznikiem ciężko kręcił - musiał ostygnąć aby zapalił, ale to dlatego, że miałem problem z rozrusznikiem. Ostatecznie i tak mi się silnik rozleciał (i to z granicą), nie mogę jednak powiedzieć, aby jedno z drugim miało coś wspólnego (wyklepało mi panewkę).
Z dobrym skutkiem zastosowałem w skrzyni biegów - wyskakiwała mi jedynka, po zastosowaniu preparatu praktycznie przestało (bardzo rzadko się zdażyło).
Usuwanie usterek za pomocą tego środka to półśrodek a nawet ćwierć-środek, a używanie zapobiegając to dla mnie zbędny wydatek i nie udowodnione działanie..
Znam ludzi używali to tylko po to jak chcieli auto sprzedać i dojechać nim na giełdę, ja osobiście bym tego do silnika nie wlał.
Uważam że wole wydać kasę na Bardo dobry Olej i dobra płukanka przed wymiana LM to podstawa.
Zrobiłem rożnymi autami po 400 tys i więcej i nie widzę powodu wlewania czegoś takiego do silnika juz nie mówiąc o tym że to coś zmieni charakterystykę oleju a co za tym idzie może szlag trafić np:pompowtryski
Tak Jak pisał kolega zalać dobry olej wymieniać wszystko na czas.
A jak coś się dzieje z silnikiem np ; cykają popychacze to lepiej je wymienić.
Uważam takie coś za rzeźbienie w g...
Oczywiście to tylko moje zdanie są pewnie tacy co chwalą ten środek i leja go do silnika.
(04-06-2011 20:52)Markoni napisał(a): [ -> ](wyklepało mi panewkę).

teraz juz wiesz ze ceramizer zadzialal...

tak samo dziala tzn uwala turbiny - zrobi nalot i zaciera ośki... szczerze polecam tym ktorzy chca skatowac sobie auto...
Przekierowanie