Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Zmiana przyciemnienia szyb
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
muszę porządnie przyciemnić szyby. Czy to oryginalne "przybrudzenie" to folia którą można usunąć czy jest to faktyczny kolor szyby i można na nią nałożyć folię?
Pozdrawiam

pretor

Jeżeli masz oryginalnie "dymione", to możesz bez problemów przyciemniać szyby folią.

Tutaj masz mojego sharana z naklejonym kawałkiem jasnej foli na szybę "dymioną" i obok naklejone podwójnie aby zobaczyć jak będzie wyglądać szyba po oklejeniu całego auta.
[Obrazek: 22.JPG]
(wygląd z zewnątrz)
[Obrazek: 23.JPG]
(tutaj od wewnątrz)
Mam u siebie z tyłu szyby oryginalnie dymione, z przodu boczne oklejone folia o 2% przyciemnieniu. Prawie nie widać przyciemnienia na szybie ale filtry UV skutecznie ograniczają nagrzewanie się wnętrza.
No właśnie napisałeś "jeśli". Nie będę próbował drapać ale moje wyglądają identycznie. Co do stopnia przyciemnienia to u mnie musi być mocniej i jak niższy dopuszczalny stopień przepuszczalności światła/ciepła.
Oryginalnie są przyciemnione piecowo, nie zerwiesz. Kleisz na to co jest. Z doświadczenia powiem Ci tak, bierz folię najciemniejszą, auto wygląda ładnie, słabiej się nagrzewa z zewnątrz nie widać nic a w środku nie jest tak źle z widocznością wg mnie.
z tego co wiem to szklo zwykle nie przepuszcza promieniowania uv. Tylko specjalne szkla przepuszczja promieniowanie UV. Taka szyba w oknie domowym nie przpuszcza wiec raczje sie w domu nie opalisz. Takze mit o tym ze przyciemnienie folia zatrzymuje uv to bajka nie z tej ziemi.
(13-06-2014 19:25)wesol napisał(a): [ -> ]z tego co wiem to szklo zwykle nie przepuszcza promieniowania uv. Tylko specjalne szkla przepuszczja promieniowanie UV. Taka szyba w oknie domowym nie przpuszcza wiec raczje sie w domu nie opalisz. Takze mit o tym ze przyciemnienie folia zatrzymuje uv to bajka nie z tej ziemi.
Może i UV nie przepuszcza ale za nagrzewanie odpowiadają promienie podczerwone z tego co mi wiadomo.
W domu się nie opalisz bo słońce zwykle świeci pod kątem i okna mamy 2 i 3 szybowe z argonem w środku ale spróbuj w szklarni Smile
Prosty eksperyment proponuję wykonać w słoneczny dzień: nagrzana tapicerka - ten sam element jedna część np. fotela nagrzewana przez szybę zwykłą a druga przez oklejoną folią - każdy zobaczy ogromną różnicę w temperaturze na korzyść folii oczywiście.
Swoją drogą nie sprawdzałem jak to jest z szybami przyciemnionymi piecowo (oryginalnie ciemne w SGA) i czekam na upalny dzień żeby to sprawdzić.
Jak komuś ori szyby są za jasne to można je oczywiście okleić folią tylko radzę unikać tanich chińskich folii bo rysują się okrutnie i kolor szybko blaknie.
ja się na 100% wybieram na przyciemniane szyb maksymalnie ciemną folią , teraz mam ori piecowo , komfort dla dzieci z tyłu i nikt ci nie zagląda co ty tam masz w aucie itd
Oki, dzięki za odpowiedzi. Sprawdzę czy to są ori dymianki. Jak tak to szukam odpowiedniej folii.
Witaj K9 mam u siebie takie same szybki i niedawno okleilem je jeszcze folia 98% fakt narazie tylko pasazerowie ale plany sa jest ok na moje dzieciaki sloneczko juz nie swieci pozdrawiam Big Grin
(14-06-2014 00:01)Dołas napisał(a): [ -> ]ja się na 100% wybieram na przyciemniane szyb maksymalnie ciemną folią , teraz mam ori piecowo , komfort dla dzieci z tyłu i nikt ci nie zagląda co ty tam masz w aucie itd

Nieprzyciemnianie - motywacją do sprzątania wewnątrz Big Grin
Przekierowanie