Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Błąd P0130 i 00561
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, czy może już ktoś spotkał się z takimi kodami błędów?
P0130 - O2Sensor Obwód, bank1-Sensor 1 Malfunction
00561 - Adaptacja mieszanki
To mi wyskoczyło dzisiaj u mechanika.
Pacjent to Alhambra 1.8T AJH
Objawy- co chwilę falujące obroty silnika.
Może ktoś doradzi co z tym zrobić.
Czy sonda lambda do wymiany?
Sprawdza się kartotekę na początek. Czy komputer reaguje na sygnały, czy labuda daje sygnał.
P0130 Sonda Lambda podgrzewana 1 bank 1- obwód uszkodzony
00561 Krańcowa regulacja składu mieszanki - uboga > ciśnienie paliwa, EVAP, pompa, wtryskiwacz
Według opisów do sprawdzenia kable sondy Lambda, może być także potrzebne sprawdzenie układu dolotowego.
Panowie, nie znam się ale uszkodzenie sondy wpływa na falowanie obrotów silnika?
Koledzy, jeszcze mi wyskoczył taki błąd:
P0322 - obwód wejściowy prędkości silnika dla rozdzielacza /zapłonu G28 brak sygnału.
Może mi ktoś przełożyć na nasze?
P0322 Czujnik obrotów silnika lub jego obwód - brak sygnału
Błędne dane z sondy Lambda mylą komputer i mogą falować obroty. Błędy mogą też być związane z zabrudzoną przepustnicą, która może mieć wpływ na falujące obroty. Przepustnicę wyczyścić, wykasować błędy i zrobić adaptacje przepustnicy.
To zacznę od czyszczenia przepustnicy, potem poszukam jakiegoś zamiennika sondy bo Boscha kosztuje około 430zł a zamiennik dostanę od 100zł. Do tej sądy dojdę bez kanału, wymieniał już ktoś? Ciekawe czy nie zapieczona. Undecided
Przekierowanie