Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Środkowy nawiew - nie działa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
mam sharana (model 2001) 1.9TDI 115KM klimatronik i mam taki problem że jak zrobię nadmuch na kabinę nie dmucha mi z tych środkowych kratek,leci tylko z zewnętrznych ( na szybę i na nogi jest ok.-działa )Huh

proszę o podpowiedzi naprawy lub skuteczną diagnozę
Otwiera się klapa w środkowym nawiewie ? Tyle powinieneś móc zobaczyć.

Chociaż u mnie też jakoś cienko leci powietrze i nie wiem czy to normalne.
Pod szybą jak i na nogi wieje, z tych głównych kratek też ale bardzo słabo. (szczególnie gdy klima nie działa).
Czy to normalne ?
wczoraj zdemontowałem ten schowek na środku i wyjąłem te kratki,włożyłem łapsko w tą dziurę i coś tam wiało ale bardzo słabiutko,jeśli ta klapa jest poziomo na dole to raczej mam zamkniętą,jak to sprawdzić czy klapa się otwiera?

znalazłem takie błędy:

klimatyzacja:
[attachment=2780]


ogrzewanie wnętrza:

[attachment=2781]

czy te błędy mają jakiś związek z tym tematem?co to za błędy?
Mają
657 Nastawnik klapy nawiewu środkowego - V102, Motor dostosowawczy głównego zaworu wentylacyjnego - V102

1596 Motor pozycji powietrza świeżego/obiegowego -V68

1491 - - - - - 05D3 Świeca żarowa dla grzejnika Q9

Czyli pierwszy błąd dotyczy tego o czym piszesz, drugi to problem z klapą obiegu wewnętrznego (częsty problem) a trzeci to świeca żarowa w dogrzewaczu.
tzn. ze trzeba silniczki wymienic?jak sie za to zabrac?czy trzeba cala deche demontowac?
moze ma ktos jakies fotki co i jak rozbierac aby nic wiecej nie skopac.

dzis dotarlem do silnika klapy glownej,nie trzeba sciagac calej dechy,mam tez pytanie:jak dotrzec do silnika obiegu zew. i wew. i gdzie on jest?


może komuś się przyda/dalszy ciąg tematu:


http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=206500
u mnie błędu brak, jak właczę nawiew tylko na środkowy to idzie jak szalony, jak idzie w AUTO to wieje bokami a srodek bardzo słabo... może tak ma być ?
Tak ma być (jakiś dziwny patent) jak włączone Auto lub Econ to nie dmucha ciepłym ze środkowego nawiewu.
uff, a już miałem "pruć" wszystko.
Ze środkowego nawiewu będzie dopiero wiało kiedy temperatura płynu będzie wyzsza bodajże ponad 80 st C.
Przekierowanie