Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Nieszczelne drzwi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam Forumowiczów.
Mam problem z drzwiami kierowcy w moim VW SHARAN. Zauważyłem że są nieszczelne. Podczas jazdy słychać świst powietrza a jak się przyłoży rękę pod drzwi to czuć nieszczelność. Po zamknięciu drzwi jak się je dociska do uszczelki to jest wyczuwalny mały luz czyli jakby drzwi nie dolegały do uszczelki. Jak można pozbyć się tej nieszczelności? bo nie ukrywam że jest to dość męczące podczas jazdy bo słychać szum z zewnątrz. czy jest to wina już starej uszczelki czy może wystarczy wyregulować drzwi ( bo z tego co zauważyłem poprzedni właściciel coś grzebał przy tych drzwiach)?
ja w swoim poprzednim sharanie tez tak miałem, opuściłem szybę i podgiąłem troszkę ramkę ,kolanem się zaparłem i takimi krótkimi ruchami podginaj do siebie u mnie to załatwiło szum, spróbuj może u ciebie też to pomoże
Dokładnie jak pisze marcyb3 opuść szybę i podoginaj ramkę. U mnie też szumiało i jak pojechałem do warsztatu to właśnie tak mechanik pasował drzwi i teraz jest OK Big Grin
Dzięki, u mnie ten zabieg też chyba potrzebny po wymianie drzwi Big Grin
Ten typ tak chyba ma, zakładając, że auta nie są z drzwiami od golfa tylko dobrze klepanymi, to u mnie jest podobny efekt, ale widze, że norma, także nie ma co się stresować..
Dziś byłem u mechanika i właśnie tak jak piszecie wyregulował mi drzwi "kolanem". Jedynie podpowiedział mi abym jeszcze tylko poluzował śruby od zamka i go troszeczkę przesuną i to ma pomóc, natomiast regulowanie drzwi kolanem pomogło i już tak w kabinie nie szumi.
Tylko kolego jak zaczniesz regulować zamkiem to później będziesz musiał mocno trzasnąć żeby je zamknąć , a po zamknięciu drzwi będziesz miał nie równą linie, tzn jedne drzwi będą bardziej wciśnięte od drugich
Czyli radzisz żeby raczej z tym zamkiem nie kombinować bo można przekombinować?
Ja regulowałem zamkiem jak wymieniłem drzwi, lepiej się otwierają i zamykają, oraz jest właśnie równiutko, bo nowe odstawały Smile
A czy jest możliwość spasowania dołu drzwi przednich od kierowcy ,szumu niema ale dół delikatnie odstaje od środkowego słupka ??
Stron: 1 2
Przekierowanie