Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wysyłka zacisku do regeneracji - czy warto?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

tomzdr

Witam miłośników Sharanków Shy

Mam problem z zaciskiem tylnym, a mianowicie - demontaż owego ujawnił wżery na sworzniu od ręcznego i mimo zastosowania zestawu naprawczego, nadal wycieka płyn.
Ostateczna diagnoza fachowców: tenże sworzeń jest niewymienny i trzeba szukać drugiego zacisku lub oddać do regeneracji.
I tu chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia. Znalazłem kilka aukcji na Alle... z usługą regeneracji zacisków. Zadzwoniłem, przedstawiłem problem i powiedziano, że "wszystko robią" i "będzie Pan zadowolony"
Czy dobrze rozumuję? Skoro sworzeń nie jest dostępny, to co? Dotaczają nowy? Mają tajne dojścia to tych części? Cool
Pan z telefonu nie chciał jednoznacznie powiedzieć.
Może ktoś korzystał i podzieli się wiedzą? Lub zna namiary na taką usługę?
Kup regenerowany, dostaniesz inny, a swój oddajesz. W hurtowniach motoryzacyjnych też tak można kupić.
Ten sworzeń to część wymienna. Miły pan nie chciał zdradzić tajemnicy. Sworzeń jest dostępny w Intercarsie lecz tylko i wyłącznie dla warsztatów. Ty jako zwykły klient nie dokupisz tego. Odkryłem ten proceder kiedy szukałem sworzni do swoich zacisków.
Jeśli chodzi o ten sworzeń
[Obrazek: min_9628ac0cf1a22e2e69f69bcc9ad.jpg]
to w IC są 2 rodzaje - 10 i 11mm. Nie pamiętam, który pasował. Kupowałem do swojego i wziąłem 2 szt, a jedną oddałem.
Nie warto.
Zrobisz sam. Ja wykorzystałem częsci z zaciskow od golfa. Tylko musisz uważać bo lewy się odrobinę różni od prawego. Tzn. W cylinderkach właśnie te ośki od ręcznego mają: jedna jajowaty bolczyk, a druga jajowaty otworek, ktore musza ze soba pasowac.
Jesli masz czas i checi to zrobisz wszystko sam.
Jakby co to służe pomoca, bo mam gdzies stary zacisk, to moge fotki porobic. Bo akurat mam troche wolnego. Albo znajde link ktory Tobie pomoże.

I najważniejsze. Urzadzenie specjalne lub zamiennik czyli klucz od kątówki do wkręcania cylinderka jest potrzebny.
forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-16193.html
To ten link z forum passata.
A zreszta pełno jest filmów na you... Znanym serwisie z filmikami.

tomzdr

Dziękuję Wam za zainteresowanieSmile
W weekend postaram się go jeszcze raz rozebrać i pokombinować.
@dmusek: sworzeń ze zdjęcia to jakoś inaczej wygląda niż to, co ja mam. Możliwe też, że to ja nieprecyzyjnie określiłem nazwę. Jestem amatorem w naprawach samochodów.
Wyciek płynu jest najintensywniejszy przy operowaniu ręcznym, tam jest sworzeń w tulei, ze sprężyną, itp.
Jak dam zdjęcia, będzie jasne, o co mi chodziBlush
Wiem, o co Ci chodzi. Przegnil Ci sworzeń i na nim puszcza płyn i to w tym miejscu gdzie jest zagłębienie na uszczelkę.
Wiem, ze jest inny dlatego napisałem o tym.
Co do koszyczka ze spężyną. To łączy on ten sworzeń od ręcznego z częścią o szerokim gwincie, ktora wypycha cylinderek.
Są dwa rodzaje: jeden da się wyciagnac w całosci a w drugim trzeba uważac, zeby nie dostac koszyczkiem po zebach jak sie wyciaga simering.
Niektorzy to nawet potrafia ten sforzen od recznego naspawac i przetoczyc, lub przetoczyc i wcisnac na to tulejke na goraco.
U mnie po założeniu nowego oringa z zestawu naprawczego Autofren płyn też wyciekał. Gdy założyłem stary przestał. Na początku myślałem że średnica starego dlatego jest większa bo spęczniał z upływem czasu ale wychodzi na to że do zestawu dają cieńsze i dlatego wycieka, lub kupiłem nie ten zestaw.

Tu jest pokazana różnica w oringach i jak wyglądał sworzeń u mnie:
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...1#pid55991

@Kristobal podaj link do strony z tym sworzniem lub nazwę producenta, bo kiedyś przeszukiwałem internet w poszukiwaniu informacji na ten temat ale nic konkretnego nie znalazłem.

Jeśli Bosch zajmuje się regeneracją zacisków to te części muszą gdzieś być dostępne:


(30-05-2014 12:32)moherydz napisał(a): [ -> ]@Kristobal podaj link do strony z tym sworzniem lub nazwę producenta, bo kiedyś przeszukiwałem internet w poszukiwaniu informacji na ten temat ale nic konkretnego nie znalazłem.
Są dostępne w Inter Carsie. Indeks towaru CQ760001 dla 10mm sworznia i CQ760002 dla 11mm.
Przekierowanie