Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Czujnik świateł cofania - prośba o informację
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Objawy są następujące:
- włożony wsteczny - łapka z lewarka - światła cofania rzadko kiedy świecą pełną mocą, zwykle 60% jasności, czasem 100% i przygaśnięcie
- gdy światła świecą 100% czujniki parkowania pracują ok. jak światła przygasną - świrują - normalka pewnie napięcie za niskie.
- łapka na lewarek dociśnięcie lewarka na wstecznym - wszystko ok

Diagnoza jest w tym momencie prosta:
Czuj świateł cofania świruje, jest zużyty częściowo itp.
zwieranie na krótko pinów to potwierdza

Przeszukałem i znalazłem kilka wątków na ten temat jednak nie znalazłem dokładnego rysunku/opisu/fotek jak wyglądają bebechy tego czuja.
Czuj jest dziwnawy nie ten okrągły wkręcany tylko diabelski wynalazek na 2 zapinki po bokach - sorry aparat tam nie wlezie zatem nie ma foty, spróbuję jeszcze telefonem sfocić.

Jedyny trop podobnego czuja jaki znalazłem to post Kol Motorek4612

A czuj wygląda podobnie z zewn jak ten spinki piny identyko - i tu mnie boli - cena kosmos.
Choć wydaje mi się że mój czuj jest bardziej wypukły na zewn.

Bebeszył już ktoś takiego diabełka albo macie dostęp do serwisówki z rys - podrzućcie proszę.

Motorek jest ADY 1996r. - chyba że mu ktoś skrzynie podmienił ale o tym mi nie wiadomo.
[Obrazek: min_8fa53e6170bfcb09244a269bd56d4.jpg] Uploaded with fotem.pl
Według ETKi wychodzi czujnik o numerze 006 945 415A.
Dzięki, Też myślałem że to ten, taki podobny mi też wczoraj przywieźli chłopaki ze sklepu.

Jak odpiąłem wtykę to nie było cofajek a ściślej nie piskało parkowanie - więc chyba to ten Smile ale szczerze mówiąc na światła cofania nie poszedłem popatrzeć - Chyba że przy okazji odpiąłem nieświadomie trąciwszy coś innego - ale nie bo jak tę wtykę wpiąłem to znów piskał.
Czyżbym taką gafę/zmyłę strzelił i moje lenistwo pokarało - idę lukać czy jeszcze jaki podobny nie siedzi.

Na Alle jest taki TUTAJ wygląda bardzo podobnie jak mój - coś mi to tak pachnie że mam z Galaxy

Sorry tylko łapa z komórą wlazła foty są słabe taki tam siedzi
[Obrazek: 27052014563.jpg]

[Obrazek: 27052014564.jpg]

[Obrazek: 27052014566.jpg]

[Obrazek: 27052014568.jpg]
Ja wsadziłem tam o ile pamiętam gwóźdź łepek wtedy idealnie dociskał ten styk i miałem spokój.
Piszesz o tym czujniku ? - link i tym podobnym - link
Sorry że linkuję ale nie chcę żywcem czyichś fotek rżnąć.
Pewnie że przy kosmicznej cenie nowego warto próbować uzdrowić, nawet za 50 kupować używkę to też bez sensu bo może być niewiele lepsza od tego co mam. A swoją drogą 180 zeta - choć nówka to za kawał plastiku i blaszki - mają ludzie fantazję Sad
Demontaż i próba naprawy dla mnie nie problem, łapki dość sprawne mam Smile Interesowałoby mnie czy jakiś trick pod spodem nie siedzi czy jakieś np. dziwne uszczelnienie itp bo nie chciałbym z dziurą na skrzyni zostać - dlatego wrzuciłem pytanie na forum do tych co już takowego diabełka bebeszyliSmile

Przekopałem forum jeszcze raz - namierzony - to na bank ten którego pokazywał kol. moherydz - TUTAJ
Tak ja naprawiałem u siebie w sharanie ten na klamry, bardzo prosty jest w rozbiórce i naprawie. Szkoda kasy na nowy według mnie.
Pod tym czujnikiem nie ma zadnego uszczelnienia, ja go naprawiałem przy okazji wymiany mechanizmy zmiaby biegów.
te od galaxiaka 2.3 zdaj sie sa piekielnie dorgie. Kiedys mialem klineta co mu wlansie tez szwankowal ten wlacznik to w sklepie powiedzili ze nie ma zamiennika. Ksztalt jakis masakryczny jakis ze sie nei dorobi nic. ori kosztowal majatek - cos ponad dwiescie.
Noooo przed chwilą znalazłem - przytrzymajcie Koledzy się mocno czegoś bo padniecie ze śmiechu ori - ale....... 309 złociszy tutaj - nie kumam tego skąd taka cena albo za trzeźwy dziś jestem Smile.
Wesol - to nawet może nawet i nie kształt tylko wieeeelka dziura w którą nic nie wkręcisz coby mogło by być zastępcze.

Tyle że czemu u mnie jest od Galaxiaka jak to Sharan Huh

Dzięki DDiablo - właśnie o to info mi chodziło - jutro/pojutrze pewnie spinki wyhaczę i walczę Smile
Za czorta nie dam nawet 200 - po prostu dla zasady - jak się nie uda to byle krańcówkę za 10-20zł sprytnie zamontuję gdzieś gdzie lewarek ją naciśnie i kable do krańcówy podprowadzę - będzie po zabiegu.

Możliwości wykonawcze też są - mała frezarka i tokarka są w chałupie - to się tak czy inaczej coś skleci Smile

A naprawę postaram się trochę udokumentować - dla potomności bo widzę że ten problem wraca od czasu do czasu na forum Smile
nie wiem czy to taki sam jak w galaxiaku ale cos podobny. Tam w kazdym razie jest tak ze nie jest jakis cycek wciskany tylko przesuwany. Mysle ze moze i dałoby sie to jakos przerobic czemu nie ale napewno nie bedzie to super łątwe. Tak jak pisalem jakby zapodac to wlaczanie przez przekaznik to pewnie taki wlacznik by wytrzymal ze dwie dekady tak to niestwty bywa ze siada czesciej.
Co ty wesoł piszesz? Przecież ten czujnik jest banalnie prosty w naprawie w tdi miałem taki sam wystarczyło wsadzić tylko gwoździk do środka i działa git. Za ten czujnik to nawet 50zł bym nie dał. Smoku rozbierz go i zobaczysz, że to proste. Tutaj masz temat. http://volkswagen.auto.com.pl/forum/view...p?t=139524 jak znajde na sga to wyślę.
Stron: 1 2
Przekierowanie